неділя, 7 вересня 2014 р.

Мрії збуваються або як розширити спектр знань, отримуючи при цьому величезне задоволення

З 20 по 23 серпня я навчалась в ІІ Літній школі молодих бібліотекарів Української бібліотечної асоціації, чим дуже пишаюсь та від чого отримала масу позитивних емоцій.

До школи в Буковель приїхали 19 школярів та 4 тренери.
Всі перезнайомились і одразу розподілили персональні завдання. Кожен учасник-школяр мав розробити нову бібліотечну послуги для своєї бібліотеки та PR-кампанію до неї. Колективним завданням було організувати та презентувати бібліотечний буккросинг «Книга в тренді», облаштувавши нову поличку в готелі для відпочиваючих, а також залучити людей до флешмобу «Єдина Україна».

Аби школярі могли гідно виконати завдання, наші тренери організували цікаве та змістовне навчання. Розпочали з тренінгу «Бібліотека позитивних змін: нові виклики, нові ідеї, нові послуги», який провела Ярослава Олегівна Хіміч.Школярі так активно обговорювали «нові виклики», на які має відгукнутись сучасна бібліотека, що й не помітили як минув час. А попереду ще два тренінги від організаторів ІІ Літньої школи молодих бібліотекарів: Миколи Вірстюка «Бібліотека оффлайн і онлайн: послуги бібліотеки з використанням IT» та Оксани Бояринової «Бібліотека цікавих подій: розробка PR-кампанії з популяризації бібліотечної послуги».


Наступний день школярі провели на природі, підкорюючи найвищу вершину Українських Карпат висотою у 2061 м. Тепер я розумію чому в перекладі з румунської мови howirla ‑ «важкопрохідне підняття». :)

Але незважаючи на втому і страшенну зливу, яка захопила нас в полон під час спуску, школярі ділились досвідом роботи між собою та з оточуючими, милувались краєвидами і робили селфі фотознімки. Чого лише варте заспівати гімн України з найвищої точки Карпат, адже відчуття єдності та патріотизму до своєї країни просто переповнювало душу...


Учасники школи також мали можливість спробувати себе в ролі тренерів під час «Майстерні школярів» від тренера Олени Сльозки. Зранку, наступного дня, разом з Ганною Дворною ми обговорювали тему «З чого починається бібліотечна робота, або чому важлива мотивація», Вікторія Польова розповіла про «Редагування текстів. Плагіат та рерайтинг», Марія Сахарова – «Робота по створенню бібліотечного блогу», Надія Калашнікова – «Вільний багатофункціональний редактор звукових файлів», Лариса Лаптєва – «Створення позитивного іміджу сільської бібліотеки», Олександр Коган – «Навички вербального і невербального спілкування».


Також третього дня ми мали презентувати бібліотеку для відпочиваючих, яку облаштували в холі готелю. Школярі розподілили обов’язки і почалось найцікавіше: команда молодих бібліотекарів пішла залучати читачів до читання книг в ТК «Буковель».


Хтось запрошував відпочиваючих завітати до готелю аби взяли книгу, хтось розповідав дітям про буккросинг, а вони дарували малюнки на згадку, хтось піднявся на гору Буковель і там пропонував «вільну» книгу, розповідаючи про ідею буккросингу. Втім, чи відпочиваючі були шанувальниками книг, чи наша робота виявилась продуктивною, але повернувшись до готелю на поличці залишилось всього лиш дві книги. І це не може не тішити!


Ще однією спільною з відпочиваючими акцією був флешмоб «Єдина Україна». За лічені хвилини люди долучились до нашого «СЕРЦЯ З ОБЛАСТЕЙ УКРАЇНИ», показавши кожен своє рідне місто. Дякую всім хто приєднався, адже нам було надзвичайно приємно чути спільне: «Ми любимо Україну!»


В останній день кожен з учасників мав запропонувати нову для своєї бібліотеки інноваційну послугу. Мені б хотілось створити в бібліотеці, де працюю, Центр психологічної підтримки. Ситуація, яка склалась в нашій державі, а ще більше її невизначеність, не залишає байдужим жодного громадянина. Відчуття постійного страху, почуття збентеження, підвищений рівень тривожності – це лише деякі з психологічних проблем, які мусить долами населення України. Центр психологічної підтримки можна організувати за такими напрямками: індивідуальні та он-лайн (анонімні) консультації, лекції та бесіди, тренінги та аутотренінги, бібліо-терапія та арт-терапія.


Молоді та амбіційні бібліотекарі ІІ Літньої школи презентували цікаві бібліотечні послуги: е-урядування, «Дивимось книги, читаємо фільми», туристичний маршрут по місту, бібліотека на свіжому повітрі, бібліомайстерня «Творча лабораторія», бібліо-english, «Сам собі кутюр’є», WebShop у бібліотеці та інші.


Незважаючи на те, що школярі працюють в універсальних, дитячих, юнацьких бібліотеках, а я в університетській, мені було цікаво послухати досвід, нові задуми та ідеї. Залишається очікувати на втілення інноваційних послуг у бібліотеках учасників та історії успіху кожного з нас!


І моя мрія збулась: я підкорила Говерлу і я випускниця ІІ Літньої школи молодих бібліотекарів Української бібліотечної асоціації!

Омельченко Тетяна, 
зав. відділом ІТ та комп’ютерного забезпечення 
бібліотеки Кіровоградського державного 
педагогічного університету ім. В. Винниченка

Немає коментарів:

Опублікувати коментар