середа, 17 вересня 2014 р.

Книжкова лихоманка по-львівськи

12 вересня мені, Анні Яскульській, бібліотекарю Старовижівської центральної районної бібліотеки, члену Молодіжної секції УБА пощастило відвідати 21 Форум видавців у м.Львів. 


Форум видавців – це традиційно: міжнародний літературний фестиваль, книжковий ярмарок, урочиста церемонія вручення книжкової премії «Найкраща книга Форуму-2014», фестиваль дитячого читання «Книгоманія», благодійна акція «Третій вік: задоволення від читання», фестиваль «Молода Республіка Поетів», «Ніч поезії і музики», V Львівський бібліотечний форуму темою якого було – «Бібліотек@ - відкритий світ».

Ще їдучи на Форум я познайомилась з доволі цікавим людьми: Василем Іщуком, лікарем-терапевтом Волинської обласної клінічної лікарні та Феодосієм Григоровичем Мандзюком (відомий також як поет-сатирик Кость Волиняка), журналіст, письменник, краєзнавець та видавець, який їхав з дружиною Світланою. 

Як виявилось, Василь Іщук ну дуже любить читати, залюбки відвідує різні заходи пов’язані з книгою, а також Саме тому він і їхав до Львова на Форум. До нашої розмови долучились мої колеги з районної бібліотеки міста Луцька. І ми всі дружньо обговорювали сучасну українську літературу, перспективи її розвитку в Україні та згадували твори улюблених сучасних авторів. Часу ж на розмови було вдосталь, тому, на додачу до змістовної дискусії, пан Василь залюбки розповідав нам про замки, поряд з якими ми проїжджали.


Ось і пролетіли години в дорозі. Ми у Львові - в одному з найкрасивіших міст Європи, в місті де переплітається різноманітність культур та традицій, в місті літератури та читання. От і Палац мистецтв, замок Потоцьких, «володіння» Форуму видавців. 


Реєстрація пройшла доволі швидко, вже за декілька хвилин ми мали змогу поринути в «книжкову лихоманку». Очі розбігались від розмаїття книг, які презентувались на цьому великомасштабному заході. Хотілось відвідати якомога більше автограф-сесій та встигнути поспілкуватись з багатьма авторами. Але часу нажаль було не так і багато.


Проглядавши стенди видавництв на другому поверсі, я випадково зустріла Євгена Положія, який роздавав автографи для шанувальників його творчості. Він залюбки спілкувався, фотографувався з відвідувачами Форуму. Пізніше я потрапила на автограф-сесію та підписання книги-проекту Форуму видавців «Україна – Європа», під час якої Платон Беседін, Юрій Винничук, Міла Іванцова … підписали її для моєї бібліотеки з різноманітними побажаннями та смайликами =). 


Для мене було цікавим, що брати Капранови, як і минулого року продавали, свої книги поза межами ярмарки. І як завжди це було нестандартно та креативно - книги вони привезли у зеленому "Запорожці", який оминути не можливо. 


Крім того на Форумі видавців я мала нагоду поспілкуватись з письменницею Ніною Фіалко. Діалог з автором книги "Хочу в Тарасюківку" був доволі плідним, адже я домовилась з пані Ніною про скайп-зустріч для користувачів нашої бібліотеки, плюс - отримала книгу з її автографом. А ще - тепле фото на згадку ;-). 

Зустрітись з моєю землячко Жаннною Куявою на Форумі мені нажаль не вдалося. А от побачити мегапопулярного Макса Кідрука пощастило =). Трапилось так, що їх автограф-сесії співпадали. Правда, шкода із Максом не вдалось поспілкуватися, адже пошановувачі його творчості стовпились навколо нього у величезній черзі. 

Цікаво було йти між рядами стендів із новими та яскравими книгами, бачити багатьох відомих людей. Але найбільше захоплювало споглядання за людьми, які прийшли поринути в атмосферу Форуму, нових книг та літератури.


Я дуже рада, що й мені випала нагода долучитись до цього свята слова, книги та культури. 

Надіюсь що в майбутньому я матиму змогу ще не раз побувати на Форумі видавців, адже там вирує шторм вражень від спілкування з письменниками та справжніми поціновувачами української книги. 

Анна Яскульська, 
член Молодіжної секції УБА, 
бібліотекар Старовижівської ЦРБ,
Волинська обл. 


3 коментарі:

  1. Чудові враження, цікава особистість та бібліотекар, який неодмінно порадить. Дякую за те, що поділились враженнями. Юлія, м.Вінниця

    ВідповістиВидалити
  2. Людина яка любить те чим займається це вже багато чого значить. Дякую за чудовий екскурс.

    ВідповістиВидалити