вівторок, 8 липня 2014 р.

Бібліотека мрій або складові успіху сучасної бібліотеки (відвідання міської публічної бібліотеки в м. Ярослав, Польща)

26-28 червня 2014 року у м. Жешув (Польща) відбувся Польсько-український форум молодих бібліотекарів «Бібліотека без кордонів». Україну на Форумі представляли 15 кращих молодих бібліотекарів України – членів Молодіжної секції УБА.

Програма Форуму була насиченою та цікавою для молодих бібліотекарів обох країн. Учасники мали змогу обмінятися досвідом в рамках конференції, стати учасниками флеш-мобу на площі Ринок, під час якого вони читали польські та українські поезії; відвідати виставку польської і української літератури «Література не знає кордонів» та взяти участь у цікавих семінарах та майстер-класах в бібліотеках м.Жешува.

Бібліотеки Польщі надзвичайно вразили бібліотечну молодь України, адже вони значно випереджають українські за рівнем комп’ютеризації. Майже всі бібліотеки фінансуються за рахунок грантів Євросоюзу та оснащені за останнім словом техніки. 


Всі бібліотечні процеси комп’ютеризовані, тож користувачі можуть самі брати книги додому, скориставшись електронним читацьким квитком та автоматом самообслуговування або ж повернути книгу в зручний час через автоматичний бокс, що встановлено у вікні бібліотеки. Бібліотеки оснащені автоматичною системою оповіщення та блокування дверей, які спрацьовують у разі спроби викрадення документів з бібліотеки.


Про бібліотеки Жешува можна розповідати годинами, але я б хотіла розповісти про відвідання іншої бібліотеки - міської публічної бібліотеки в місті Ярослав. 

Ярослав - невелике містечко, неподалік українського кордону, що має більше 30 тисяч населення. Місто має унікальну старовинну архітектуру, але  найбільшою окрасою, на нашу думку, є надзвичайно сучасна та потужна бібліотека. 

Міська публічна бібліотека міста Ярослав – це інтелектуальний, культурний та дозвіллєвий центр міста, що має велику кількість послуг для своїх користувачів. 

Бібліотека була заснована в далекому 1948 року.  В 2008 році бібліотека подала проект до Міністерства культури та національного надбання Польщі, в результаті якого отримала грант у розмірі 30 000 злотих для свого оновлення, результати якого ми й побачили під час візиту. 
Зручний та сучасних хол у бібліотеці м.Ярослава
В бібліотеці вдало поєднуються сучасний дизайн приміщення, новітні технології, потужна комп’ютерна техніка та привітний персонал. Всього бібліотека обслуговує понад 10 тисяч користувачів, тож кожен третій мешканець Ярослава є користувачем бібліотеки. Погодьтесь, це чудовий показник. 

Сучасний 3D кінотеатр 
Бібліотека здатна задовольнити потреби найвибагливішого користувача! Сучасний 3-D кінотеатр для читачів, Kinect–ігри,  відкритий доступ до літератури  та електронних носіїв, вільний доступ до мережі Інтернет, спеціальні автомати для самообслуговування читачів, автоматична система кондиціонування повітря і це ще не все! 

Kinect - ігри у бібліотеці м.Ярослава
Бібліотека має спеціальне обладнання для обслуговування користувачів з фізичними обмеженнями. 
Звуковий сканер для людей з вадами зору
Окрім пандусів, що дозволяють вільно потрапляти до бібліотеки читачам на інвалідних візках, тут є спеціальні комп’ютери та звукові сканери для людей з вадами зору, а також кімнати гігієни для «особливих» читачів. Усі послуги бібліотека надає абсолютно безкоштовно.
Комп'ютер для людей з валами зору
При бібліотеці діє дискусійний та шаховий клуби, постійно відбуваються зустрічі з цікавими людьми, кінопокази та конференції. Бібліотека живе насиченим життям, в якому мешканці міста, користувачі бібліотеки, охоче беруть участь. І це не дивно, адже до такої бібліотеки із задоволенням ходять не лише читачі, але й самі бібліотекарі! 

Читальна зала бібліотеки м.Ярослав
Побачене у  польських бібліотеках надзвичайно вразило членів Молодіжної секції УБА, тож повертаючись додому ми загадали одне спільне бажання – щоб вже в найближчому часі наші бібліотеки мали зручно та сучасно обладнанні приміщення, гарне комп’ютерне обладнання та ліцензійне програмне забезпечення на рівні європейських бібліотек. А ми, в свою чергу, докладемо максимум зусиль для того щоб наші бібліотеки стали найкращими!
Тетяна Рєзнік, 
учасниця Польсько-Українського форуму,
член Молодіжної секції УБА, 
Кіровоградська обласна бібілотека 
для юнацтва  ім.О.М.Бойченка

Немає коментарів:

Опублікувати коментар