понеділок, 7 липня 2014 р.

"Бібліотека без кордонів" - Польсько-Український форум молодих бібліотекарів. Український вимір

15 молодих бібліотекарів, членів Молодіжної секції УБА з 26 по 28 червня отримали чудову можливість бути учасниками Польсько-Українського форуму молодих бібліотекарів «Бібліотека без кордонів», що проходив у місті Жешув (Польща) та відвідати Міську публічну бібліотеку в м.Ярослав.

Перший день Форуму почався з щирих вітань директора Воєводської та міської публічної бібліотеки м.Жешува Барабари Хмурої, яка ознайомила всіх з програмою заходу і побажала плідної праці та хорошого настрою.


Офіційну частину Форуму  розпочали члени української делегації, які презентували результати впровадження кращих бібліотечних проектів України з використанням ІТ-технологій. 

Юля Ткачук, керівник відділу адвокації та комунікації програми «Бібліоміст»  (IREX) презентувала навчальний проект «Сучасний бібліотекар»

Під час презентації вона запропонувала згадати всім відому гру "Папір, камінь, ножиці". 

Так на початку проекту бібліотекар був як чистий папір, в ході навчання він здобував камінь – нові знання, а в результаті отриманого досвіду учасник «Сучасного бібліотекаря» ріже ножицями на шматочки усі існуючі стереотипи щодо бібліотекарів.


«М – означає майбутнє, або коротко про комп’ютеризацію публічних бібліотек України» - під такою назвою Лариса Лугова, директор Львівської обласної бібліотеки для дітей, презентувала досвід діяльності бібліотек України у плані комп’ютеризації та освоєнні інноваційних технологій. Так під час свого виступу вона розповіла про використання технологій Веб 2.0, про нові тренди в епоху інформатизації у сучасних українських бібліотеках. 


Крім того, пані Лариса поділилась досвідом проведення флешмобу «Читай! Формат не має значення!» у м.Львів та про перші кроки у новому напрямі – робота з електронними рідерами або електронними читанками.  


Оксана Бояринова, голова Молодіжної секції УБА, презентувала досвід «Інформаційні технології в менеджменті бібліотек та громадських організацій». Під час презентації було широко розкрито діяльність нашої Молодіжної секції, презентовано основні напрями діяльності та перспективи розвитку.


Мобільний додаток «Dneprlibrary» - бібліотечна мапа міста» - проект Артема Земляного з Дніпропетровської центральної міської бібліотеки, який орієнтований на «офісний планктон» та молодь, жителів міста, що не  ходять до бібліотеки. За допомогою сервісу, через мобільні пристрої можна переглянути культурну мапу міста, отримати контактну інформацію бібліотеки, дізнатись про ТОП-10 книг місяця та залишити відгуки бібліотекарю. 


Далі на черзі всіх чекав досвід «Інтернет-проекти Львівської обласної бібліотеки для дітей», який презентували Юля Дудко та Ольга Яжинська. Так молоді бібліотекарі розповіли про блоги «Бібліородзинки 365», «БлоГнот Методиста», «БібліоЛіто» і представили проекти «З днем народження, книго!», «Code club» - клуб ІТ для дітей 8-10 років та «QR- читальню» - спеціальну електронну книжкову поличку. 


Не менш цікавою була розповідь Юлії Кашпрук з Вінницької ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва про "Оцифровку рідкісних та цінних видань"


Так з презентації Юлії всі дізнались про історію оцифрування у Вінницькій бібліотеці, яка розпочалась у 2006 році, а на сьогодні уже є 37 оцифрованих книг у форматі MARK, серед яких є колекція видань Кабінету виучування Поділля та видання з фонду рідкісних і цінних книг. 


На завершення української частини Форуму, Яна Жерьобкіна з бібліотеки Сумського державного університету, презентувала «Бібліотечно-інформаційні системи Сумського державного університету». Так на сьогодні бібліотека Сумського державного університету має електронну бібліотеку та каталог, кожен користувач бібліотеки має електронний читацький квиток, а книги записуються в електронний формуляр. У бібліотеці є можливість перегляду персонального формуляру та отримати електронний підпис. Щорічно у перший день навчання бібліотекарі Сумського державного університету проводять для студентів першокурсників лекцію «Основи інформаційної культури». Лозунгом подібних занять бібліотеки виступає фраза «Будь на «ТИ» з інформаційними ресурсами, які надає бібліотека». 

Лариса Лаптєва,
учасниця Польсько-Українського форуму,
член Молодіжної секції УБА,
Рівненська обл.Немає коментарів:

Опублікувати коментар