пʼятниця, 4 липня 2014 р.

«Професіоналізм+креативність=сучасний бібліотекар»

Під такою назвою 24-26 червня в місті Луцьк відбулась Школа молодого бібліотекаря  – трьохденне навчання проходило в Державній обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки за фінансового сприяння Волинського обласного відділення УБА. Старовижівську центральну районну бібліотеку в школі представила  Анна Яскульська – бібліотекар-бібліограф, член молодіжної секції УБА.

Робота школи розпочалась з екскурсії Волинською ДОУНБ імені Олени Пчілки, яку провела працівник краєзнавчого відділу Хомяк Н.  Школу молодого бібліотекаря відкривав «Перший дзвоник», яким Стасюк Л. А., директор Волинської ДОУНБ ім. Олени Пчілки,  зібрала нас на навчання. 

Маркевич Л. І., викладач училища культури і мистецтв ім. Ігора Стравінського, розповіла про потрібність професії бібліотекаря та його професійні якості, побажала отримувати насолоду від роботи та вдячність від користувачів.

Лариса Назарчук, завідувач науково-методичного відділу Волинської ДОУНБ ім. Олени Пчілки, голова ВОВ УБА, розповіла про результати діяльності громадської організації та продемонструвала відео про Українську бібліотечну асоціацію.

Ольга Синиця, провідний методист науково-методичного відділу Волинської ДОУНБ ім. Олени Пчілки, показала учасницям Школи, як створити згуртовану команду та підтримувати у ній командний настрій. Під час тренінгу було використано цікавий метод для знайомства між учасницями Школи. Так нам прийшлося інсценізовувати казку, щоб отримати якусь цікаву інформацію про один одного.


Далі в тісному колі про публічні виступи нам розповів Дмитро Мельничук, актор Волинського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка, який поділився тонкощами ораторського мистецтва.


В Регіональному тренінговому центрі Волинської ДОУНБ ім.Олени Пчілки молоді бібліотекарі стали учасницями тренінгу «Проектна діяльність як складова інноваційного розвитку», який провела Євгенія Євтушок, заступник директора з наукової роботи Волинської ДОУНБ ім. Олени Пчілки, тренер РТЦ. Далі на всіх чекала екскурсія в Луцький замок, яку організували працівники обласної бібліотеки.

День другий розпочався зустріччю з Наталією Гранич, директором Волинської обласної бібліотеки для дітей. З розповіді пані Наталії, учасниці Школи дізнались про тонкощі роботи дитячої бібліотеки, співпрацю зі ЗМІ та рекламну діяльність установи.

Крім тренінгів та практичних занять, під час роботи школи ми мали можливість  відвідали бібліотеки-філії с.Боратин, с.Лище, с.Липини Луцької районної ЦБС.

Ольга Кушнерик розповіла нам про особливості проведення флешмобів  та допомогла у підготовки флешмобу «Ти маєш право…», приуроченого до Дня Конституції. Пізніше ми отримали завдання виконати бібліодослідження «Бібліотека твоєї мрії», яке було   проведено шляхом опитування населення про те, якою має бути бібліотека. Пізніше відбулося обговорення опитування, яке ми проводили. Його результати потішили нас, адже майже всі опитані позитивно відгукувались про бібліотеки та їх роботу.

І знову наші колеги зробили нам сюрприз, влаштувавши візит на моно-виставу «Гулаків-Артемовських» у Волинському академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. Т. Г. Шевченка.

Ось і настав останній день нашого навчання, який розпочався зустріччю-діалогом «Співпраця бібліотек із ЗМІ» з Марією Доманською, журналісткою, прес-секретарем.


Далі, як і планувалось, ми провели флешмоб «Ти маєш право…» до Дня Конституції. Паралельно з нашим флешмобом біля пам’ятника Олені Пчілці проходило  урочисте покладання квітів з нагоди дня народження письменниці. 


На завершення занять відбувся захист  проектів, які ми писали впродовж двох днів перебування в школі.

Ось настало завершення Школи молодого бібліотекаря, яка пролетіла як одна мить. Підсумовуючи три дні навчання, Євгенія Євтушок попросила одним словом описати почуте й побачене у Школі молодого бібліотекаря. Звичайно ж, наша Школа отримала лише позитивні відгуки: сучасна, драйвова, інформативна, комунікабельна, потрібна.

Далі на нас чекало урочисте нагородження учасників, яке провела Людмила Антонівна Стасюк, директор Волинської ДОУНБ. Закривав нашу Школу мелодійний передзвін останнього дзвоника.


Р.S. Ці три дні стали для мене поштовхом до самовдосконалення. Організаторам школи хочеться подякувати за шторм вражень та насичену програму, побажати  всім наснаги, творчих звершень та сили на організацію ще не одної такої школи. =))

Анна Яскульська, 
член Молодіжної секції УБА
бібліотекар-бібліограф,
Волинська обл.

*Фотозвіт по роботі школи можна переглянути тут

1 коментар: