субота, 21 червня 2014 р.

Регіональна літня школа молодих бібліотекарів «Сучасна бібліотека: нові можливості для молоді»

В травні на Рівненщині проходила трьохденна школа молодих бібліотекарів «Сучасна бібліотека: нові можливості для молоді». Організатор — Рівненська обласна бібліотека для молоді, за підтримки Рівненського обласного відділення УБА. У роботі школи взяло участь 18 молодих бібліотекарів, фахівців з усієї області, які відвідали серію тренінгів й майстер-класів.
Урочисте відкриття школи відбулося 27 травня за участі начальника відділу культури Гощанської районної державної адміністрації Анатолія Івасюка, директора Гощанської централізованої системи публічно-шкільних бібліотек (ЦСПШБ) Наталії Січкарук та директора Рівненської обласної бібліотеки для молоді Марії Вербець.

У перший день навчання учасники ознайомилися з базою проведення школи — Бугринською публічно-шкільною бібліотекою Гощанського району Рівненської області, а також навчилися організовувати для своїх користувачів майстер-класи з хенд-мейду, зокрема, виготовлення ляльок-мотанок та речей у стилі декупаж.


Другого дня Літньої школи молоді бібліотекарі вчилася правильно презентувати свою бібліотеку. Тренінг зі створення сучасної презентації як фактор успішної промоції бібліотечної діяльності провела Ольга Колнооченко, завідувачка відділом комплектування та обробки літератури Рівненської обласної бібліотеки для молоді.

У другій половині дня учасників чекав майстер-клас з оформлення бібліотечного простору. Провідний методист бібліотеки для молоді Світлана Патрикей провела консультаційне заняття на тему «Інсталяція – нова форма візуалізації бібліотечного простору», після якого учасникам школи була надана можливість попрактикуватися  у створенні книжкової інсталяції.

Після обіду учні старших класів Бугринського агротехнічного ліцею, за сценарієм завідувачки сектором періодики молодіжної бібліотеки Ольги Гаврисюк, взяли участь у захоплюючому підлітковому квесті «Бібліотечні перегони».

В останній день Школи учасники прослухали консультацію «Інноваційні підходи в навчальному процесі», бібліотекаря відділу маркетингу і наукової роботи Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки, PR-менеджер МС УБА Юлії Ковальчук. 

Крім того учасники регіональної школи ознайомилися з роботою Літньої школи молодих бібліотекарів «Ne-формат» з досвіду її учасника − завідувача відділом інформаційних технологій та електронних ресурсів Рівненської обласної бібліотеки для молоді, член МС УБА Володимира Мельника.

Після завершення навчальної частини, учасники отримали пам’ятні сертифікати, а директор Гощанської централізованої системи публічно-шкільних бібліотек  Наталія Січкарук отримала подяку за активну участь та співпрацю в організації заходу. 

У другій половині дня гостей чекала культурна програма. “Школярі” відвідали Свято-Успенський чоловічий монастир, що розташований у с. Липки Гощанського району та поринути у святе джерело.

Немає коментарів:

Опублікувати коментар