вівторок, 17 червня 2014 р.

Ліон в очікуванні всесвітньої події

16 серпня 2014 р. стартує одна із значних подій у житті бібліотекарів та інформаційних працівників світу, які з нетерпінням очікують побачити та почути, що чекає на бібліотечне майбутнє і чого таки очікувати. Найдосвідченіші поділяться досвідом, який таки запозичать прогресивні світові бібліотеки.  Це Всесвітній Конгрес бібліотечних та інформаційних працівників.


І місцем проведення цьогорічного Конгресу, на який вже зареєструвалось 3000 учасників, стало величне  французьке місто музеїв – Ліон. Одне з трьох найбільших міст, великий діловий центр країни. Славиться місто Ліонською міською бібліотекою. Це муніципальна бібліотека, відома своїми спеціальними колекціями, зокрема фотографій, літератури про місто Ліон та про департамент Рона-Альпи. У бібліотеці зберігається одна з найбільших у Франції колекцій інкунабул (1300 книг). Першим великим внеском до фондів бібліотеки був дар французького принца і мецената Генріха III у 1587 році.

Тема Конференції – «Бібліотеки, громадяни, суспільство: єдність для знань,  і передбачається чимало обговорень про нові інформаційні технології та досягнення у бібліотечній справі. В дні Конференції відбудеться виставка, на якій будуть представлені останні розробки в області бібліотечно-інформаційних технологій і найновіші видання у друкованому і електронному форматах. Передбачається відвідування бібліотек, історичних та культурних центрів Франції та Швейцарії.

Також плануються зустрічі для наймолодших бібліотекарів, майбутніх лідерів, професіоналів та інформаційних працівників, які вперше завітали на Конгрес.

Зазвичай кожна щорічна конференція має ключових осіб, які є своєрідними флагманами усіх подій. Цьогорічні гості намагатимуться відобразити дух країни, у якій проводиться конференція, та дух всесвітньої бібліотечної спільноти. І не тільки… Серед них – Майкл Стефенс (Школа бібліотечних та інформаційних наук), який зосередиться на потужних нових тенденціях, процесах і змінах в бібліотечних та інформаційних сферах; Ненсі Фрід Фостер – антрополог, яка допомагає бібліотекам та організаціям використовувати етнографічні методи під час соціальних досліджень, щоб зрозуміти сучасних користувачів, а потім розробити нові послуги та технології для задоволення їх потреб.  Для молоді буде цікаво поспілкуватись з Конором Галвіном, який спеціалізується на різних освітніх програмах, захоплюється практикою розвитку, займається ІКТ та науково-дослідною роботою.

Які цікаві секції чекають на тих, хто вирішить стати учасником Конгресу? Секція з інформаційної грамотності, секція бібліотек, що обслуговують людей з проблемами читання, секція з обслуговування мультикультурного населення, немало цікава секція з бібліографії та каталогізації, що повідомляє про нові стандарти. Багато хто обере панельні зустрічі секції з інформаційних технологій, секція з  управління бібліотечними асоціаціями, секція з грамотності та читання, секція з бібліотечної теорії та досліджень, та багато інших.

Різноманіття тем, представників різного віку та різних країн. Сподіваємось, що і молодь УБА стане згодом частиною Конгресу ІФЛА і обере для себе потрібну сферу дослідження. Ну що ж, слідкуватиме за подіями і чекатимемо на нові пости, у яких ми розкажемо про всі події, що матимуть місце на Конгресі, та всі зміни, які чекатимуть і наші українські бібліотеки.

 Посилання на фото - /http://winenetworkeurope.wordpress.com/about/

1 коментар: