четвер, 12 червня 2014 р.

Літературна коронація по-українськи

Відгук члена МС УБА Вікторії Польової про церемонію нагородження переможців літературного конкурсу «Коронація слова»:

З літературним конкурсом „Коронація слова” знайома ще з університетських часів і намагалась кожного року відвідувати урочисту церемонію нагородження переможців конкурсу.  

Цього 2014 року бажання поєдналось з можливістю і я мала щасливу нагоду бути присутньою на врученні найпрестижнішої літературної премії України від Міжнародного літературного конкурсу романів, п’єс, кіносценаріїв, пісенної лірики та творів для дітей „Коронація слова”.

Ділюсь з Вами основними моментами з заходу:
1) Багато гостей у вишиванках. Зазвичай на церемонію нагородження літературного конкурсу „Коронація слова” гості приходять у вишуканих вечірніх туалетах. А в 2014 році заохочували відвідування заходу у вишиванках для підтримки національного духу.

   
                                         

2) Церемонія проходила в Центральному будинку офіцерів Збройних сил України. Тут вперше проводиться такий захід. Будинок офіцерів було обрано спеціально для вшанування українських збройних сил, які боронять Україну на сході країни. 


3) Патріотичний дух відчувався у всьому: у промовах організаторів Тетяни та Юрія Логушів, ведучих, VIP-гостей, які вручали та отримували премії, у виконанні гімну України хористами, у музичному супроводі, в поглядах та розмовах гостей.


4) Значний акцент був зроблений на українському кінематографі, якому не легко розвиватись в нинішніх умовах. А й справді, чи багато українських сучасних фільмів Ви бачили? В мене на черзі тепер стоїть перегляд фільмів „Той, хто пройшов крізь вогонь” та „Іван-сила”. Також чекаю на вихід фільму „Гніздо горлиці” за сценарієм переможця даного конкурсу.

5) Тут був Олег Ляшко. В кожного своє відношення  до пана Ляшка.

Тетяна Белімова - переможниця в номінації "Романи"
6) Переможцями в номінації „Романи” стали Тетяна Белімова „Вільний світ” (1 місце), Андрій Процайло „Привид безрукого ката” (2 місце), Владислав Івченко „Паничі” (3 місце), Оксана Радушинська „Коли сонце було стозрячим. Амулет волхва” (диплом). 


Я особисто ототожнюю сучасну українську літературу найбільше з лауреатами та дипломантами літературного конкурсу „Коронація слова”, тому з нетерпінням чекаю на публікації робіт відзначених авторів!


Власне 14-та Урочиста церемонія нагородження Міжнародного літературного конкурсу романів, п’єс, кіносценаріїв, пісенної лірики та творів для дітей „Коронація слова” залишила сильні і приємні враження. Заходи, які сприяють розвитку вітчизняної літератури, надихають і дають надію, що читання завжди в моді! :) 

Молодіжна секція УБА активно підтримує книгочитання проектами «Читай! Формат не має значення», буккросинг «Книга в тренді». До речі, серед книжок бук кросингу МС УБА є твори лауреатів і дипломантів літературного конкурсу «Коронація слова». 


*В публікації використано фото з сайту "ЛітАкцент" та
 з Молодіжної інформаційної спільноти "Сіль".

Немає коментарів:

Опублікувати коментар