субота, 5 квітня 2014 р.

Четвертий щорічний конгрес публічних бібліотек у Варшаві

Член Молодіжної секції УБА Земляний Артем (Центральна бібліотека Дніпропетровського міського  комунального  закладу  культури «Централізована система публічних бібліотек для  дорослих») у жовтні 2013 року у м. Варшава (Польща) відвідав Четвертий щорічний конгрес публічних бібліотек. 
Ця подія була дводенною та зібрала приблизно 400 учасників – представників бібліотек, громадських організацій, державних установ та культурних інституцій - на семінари та дискусії. У ході конгресу бібліотекарі обмінювалися досвідом та встановлювали професійні контакти.

На цьому ярмарку бібліотечних інновацій кожній країні було надано стенд, де учасники продемонструвати свої найкращі бібліотечні проекти та послуги.
Дніпропетровській бібліотеці випала змога гідно представити Україну та поділитися цікавим, інноваційним досвідом з іншими учасниками заходу. 

Участь у конгресі - стала прекрасною можливістю для нас представити свої роботи міжнародній професійній спільноті, побачити схожості та відмінності польської та української бібліотечної систем, а також різницю в підходах до роботи бібліотек.
Для висвітлення інноваційної послуги Дніпропетровської бібліотеки був матеріал про проект «Мобільна бібліотека для мобільних людей» - історія про проект, яким пишається наша бібліотека. Умовою участі у заході було підготовка короткого тізер-відео, яке створили власними силами.

Враження Артема від участі.
Поїздка не віщувала бути легкою прогулянкою. Серйозний захід, міжнародний рівень, випала можливість представляти не лишень свою бібліотеку, а ще й свою Батьківщину. Напруження зростало з кожним днем. Клопоти з отриманням візи, збором документів, підготовка тізер-відео.
«Щось моє відео не таке», «Можливо мені не відкриють візу» та інші речення лунали у моїй голові. Що все буде добре я зрозумів у візовому центрі Польщі, коли дівчина-співробітниця, переглянувши документи що я подавав, сказала: «Вас звільнено від консульського збору». І тут я зрозумів: «Я однією ногою у Варшаві!».

Потяг Дніпропетровськ-Київ. 6.50. Столиця вітає холодом. Як я обожнюю вітчизняну залізницю! Дорога за сніданком коротка – навпроти. 

Офіс програми, яка мене запросила. І ось тут вже краще – печиво, гарячий чай – нові знайомства – зустріч із старими друзями. Кілька годин бесіди і ми опиняємося у аеропорті Бориспіль. Чек-ін? Чи це дорогою назад? Не пам'ятаю). 

В «Дьюті фрі» не заходили, адже ми серйозні, готуємося до конференції, не можна дозволяти собі у такий відповідальний час розслабленість.

Приземлення. Фух. Кожен раз те відчуття. Аеропорт Варшави. Сумка на місці, не загубилася. «Всьо!», поїздка буде відмінною. Таксі. Готель. А далі прогулянка по місту. 

Чарівна архітектура, особливо нічна. Фотографувати та знімати хочеться кожний метр вулиць, кожний будинок. Та є такий вислів «кохання коханням, а їсти хочеться завжди». Той хто не був у «Підвалі»)), той не був у Варшаві. Годували так, що йти назад до готелю не можливо.

День перший. Центр Коперника. Конгрес. Реєстрація. Перше що дивує, кількість молодих бібліотекарів, порівняно з Ярмаркою, яка проходить у Києві. Організовано все на рівні. Європа все ж таки. Роздягальна, 2-х хвилинна реєстрація, пакуночки, і ми учасники конгресу. 

Передивляємося які заходи маємо відвідати, що подивитись, кого послухати. Також, приємно здивувало кількість офіційних осіб і їх ставлення до розвитку бібліотек та бібліотекарів взагалі. Багато організацій, які самі запрошують до співпраці заклад культури. А у залі ПОВНО ЛЮДЕЙ! 

Трохи заважав мовний бар'єр, але це вже суто мої проблеми. Та на щастя в нас з собою був суперагент, який звів нанівець усі спроби мовного бар'єру нашкодити нашим враженням від конгресу.

День другий. Конгрес у розпалі. Людей все так же ПОВНО, обговорення, тренінги, майстер класи. Зацікавленість до наших стендів з боку поляків. Дизайн. Дизайн приміщень, сцени це щось – яскраво, сучасно, модно!

День третій. Екскурсія по центру Коперніка. Що вразило – то вразило. Пункт №2 для відвідання у Варшаві. Дві години пролетіли неймовірно швидко, цікаво, пізнавально. 

З суперагентом ми власноруч перепробували майже всі інструменти, все до чого можна було доторкнутися. Але висновок один – центр потрібно відвідати особисто, та на це виділити не менше 4-5 годин. А взагалі «Супер»!

А якщо серйозно, враження переповнюють й досі, не дивлячись на те, що декілька місяців часу позаду. Гарна компанія, дружні стосунки – передували тому, що ця поїздка вийшла не лише робочою, а ще й туристичною. 

З досвіду бібліотек Польщі, в нашій бібліотеці та багатьох її філіалах впроваджено роботу по вивченню англійської мови за допомоги програми English 1 2 3. Окремо хотілося відзначити, що програма поїздки була спрямована таким чином, що ми мали змогу не тільки відвідати конгрес, а також ознайомитися з визначними пам'ятками Варшави.

Дякую за надану можливість програмі «Бібліоміст»!!! Ви спонукаєте до розвитку.

P.S. Особлива подяка суперагентові – пану Віталію Чумаку, за добру компанію!

З повагою, Земляний Артем,
Дніпропетровська центральна міська бібліотека2 коментарі:

 1. Круто! раді, що було так цікаво!
  "дивує кількість молодих бібліотекарів, порівняно з Ярмаркою, яка проходить у Києві" - :)))

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Анна, це ж чудово, що молоді бібліотекарі можуть показати себе з найкращої сторони! І, повторюючи слова Артема, хочу сказати, що "Бібліоміст" дійсно спонукає розвиватись наших бібліотекарів. От тільки шкода, що все добре і гарне колись закінчується...

   Видалити