вівторок, 29 квітня 2014 р.

Останнє слово екс-голови Молодіжної секції УБА

Вже минуло четверта частина року. Хочеться підвести невеличкі підсумки роботи МС УБА за цей період, за період мого головування у 2014 році.

На початку року ми довго збирались з думками, вирішували власні проблеми, просинались і ось почали. Жіноча половина секції готуватись до чоловічого свята. Не буду вдаватись до деталей, а одразу перейду до результатів. Наші дівчата виявились і креативними, і талановитими, і, звичайно ж, красунями – ми створили відео-привітання для хлопців, де дівчата примірили на себе камуфляж. Поки готували, й самі дуже собі сподобались ), але через політичну ситуацію у державі вирішили не представляти широкому загалу цей шедевр. Сподіваюсь, що цю красу ще неодмінно побаче увесь наш бібліотечний «чесной народ» ). Крім цього знову ж таки у якості подарунка хлопцям, наші талановиті дівчата (а саме Ганна Бондаренко) намалювали шаржі для хлопців. Наші хлопці також не залишили нас, дівчат, без подарунку – дякуємо Олександру Когану за чудове та корисне відео-привітання.

Члени МС УБА активно працювали у напрямку професійного розвитку. Такими заходами стали Зимова школа молодих бібліотекарів (наша секція – співорганізатор. Про саму школу вже написано багато, відгуки позитивні, а деталі читайте на сайті Зимової школи молодого бібліотекаря); «Сучасний бібліотекар-2» (можемо пишатись нашою молоддю – у даному проекті члени секції виступають не тільки в ролі учасників, але й тренерів. Доречі, вітаю усіх, хто пройшов до наступного туру!); IV Всеукраїнська науково-практична конференція «Сучасна інформаційно-бібліотечна освіта: нові вимоги», де Микола Вірстюк (член Президії УБА, МС УБА) створив відео про Літню школу молодих бібліотекарів, а також Друга Всеукраїнська школа бібліотечного журналіста. Про самі заходи, внесок членів секції у проведення цих заходів можна прочитати на нашому сайті.

Ось тут хочу перейти до роботи, яку на перший погляд зовсім не видно, яку важко оцінити. Відповідальними за певні напрямки велось постійне інформування членів секції про цікаві професійні заходи, що планувались (розсилка на електронну пошту); регулярно, не рідше двох разів за тиждень, оновлювалась інформація на сторінках секції у соціальних мережах; на сайті секції обговорювались проблеми, що хвилюють молодь, висвітлювалась участь членів секції у цікавих проектах, розповідалось про їхні власні проекти, пости публікувались не рідше за один раз на тиждень. Я не згадала низку організаційних робіт, які все ж таки потребують багато часу та сил. Це і обговорення деталей реалізації роботи за певним напрямком, і планування роботи, і постійне консультування колег, один-одного, і обов’язкове привітання членів секції з професійними перемогами, днем народження, і ще багато іншого.

Члени МС УБА також з успіхом провели Всеукраїнську акцію «День святого Валентина». І хоча декотрі не розуміють ні масштабів акції, ні того, що акції ініціювали молоді бібліотекарі, а учасниками акцій були співробітники бібліотек різного віку, вважаю, що сам досвід був дуже цікавий та корисний. Результати акції, які провели члени секції, молоді бібліотекарі на місцях, у своїх бібліотеках, також було висвітлено на сайті секції. Хочу наголосити, що дана форма проведення акцій реалізовувалась вперше, до неї досвіду проведення більшістю членів секції одночасних акцій не було. Родзинкою цієї всеукраїнської акції, на мою думку, стало те, що МС УБА провела її у співпраці зі Студентською секцією УБА. Таке об’єднання задля проведення спільної всеукраїнської акції також відбулось вперше.

Ще одним проектом секції є проведення буккросингу «Книга в тренді!». Крім забезпечення обміну книгами, члени секції підтримують сторінку «КнигоОбговорення», де ведеться обговорення улюблених книг, вирішуються шляхи здійснення буккросингу. Локальний буккросинг було проведено під час Зимової школи молодих бібліотекарів. Ми сподіваємось, що цей наш проект допоможе залучити до читання не тільки старше покоління, але й молодь.

МС УБА також приєдналась до проекту NaNoWriMo. Сподіваюсь мої наступники на дадуть заднього ходу та забезпечать участь секції у цьому міжнародному проекті, заклавши таким чином початок розбудови міжнародних зв’язків.

Окремо розповім про роботу секції в напрямку розвитку членства в МС УБА. Членами секції було проведено багато різних робіт для зміцнення активістського складу та залучення нових членів секції. В результаті за час мого головування секція складалася спочатку з 15 членів, потім нас стало 30, а на даний час кількість членів перевищила відмітку 70. Але на результативність роботи секції поки що це відобразилось слабо. Бажаю моїм наступникам подолати цю проблему.

Ось здається і все. Думайте самі багато чи мало зробила секція, дієва вона чи ні. Але я знаю точно – ми працювали, робили все, що могли, що вважали за потрібне, на що вистачало часу та сил. Дякую усім активістам та небайдужим членам секції!

Ваша екс-голова,
Антоніна Тіщенко

3 коментарі:

 1. А, еще не сказала о том, что работа секции за 2013 год освещалась в бюллетене УБА и в российских изданиях. Так что читайте про нас в "Молодые в библиотечном деле" и "Вестник БАЕ" )))

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Щодо буккросингу: кому, як не молодим варто зробити десант на міста України для організації та реєстрації там побільше безпечних полиць буккросингу? Бабусі і дідусі, котрі накопичили за все своє життя багато цікавих книжок, часто не знають куди їх нести, щоб надати можливість іншим людям читати їх найцінніші книги.

   Видалити
  2. Тоня! Мені дуже приємно, що я тебе знаю. Звичайно, шкода, що обставини у житті складаються так, що нам приходиться робити вибір. Вибір між професійними починаннями та сімейними моментами завжди складний. Але думаю у даний час твоя маленька доця важливіша за будь-які обов'язки у секції. Чекаю на твоє повернення з новими ідеями!

   Видалити