середа, 23 квітня 2014 р.

Читай Кобзар – формат не має значення!

У рамках святкування 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка, в читальній залі Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім.Б.Лавреньова відбулося знайомство учнів 6-А класу ЗНЗ №1 з одним із розділів озвученої книжкової виставки «Нам треба голосу Тараса».

Дуже цікава і гарно оформлена, проте доволі традиційна, виставка стала незвичайною завдяки участі самих читачів бібліотеки.


По-новому зазвучали рядки Великого Кобзаря з вуст вихованців школи мистецтв «Ювента», що навчаються театральної майстерності у актриси Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша Лариси Лютої. До проведення заходу долучилися також старшокласники ЗНЗ №1 -  Вікторія Шаптала та Микита Перетятько, які розповіли про нелегке дитинство Тараса Шевченка, біль і самотність його раннього сирітства.


 

Спогади про дитячі і юнацькі роки Шевченка, факти з його життя ожили і стали більш зрозумілими завдяки фрагментам з художніх та документальних фільмів.

Не встигли розійтися учасники презентації виставки, як у читальну залу завітала нова група читачів – старшокласники шкіл №1 та №54 в українських костюмах з книжками та різноманітними гаджетами в руках.

Вони прийшли на  флешмоб «Читай «Кобзар»: формат не має значення!»,  щоб разом послухати й прочитати  якомога більше рядків Тараса  Шевченка. 

Особливістю дійства було те, що молодь читала поетичні рядки з джерел різних форматів: друкованих видань, планшетів, електронних читанок та мобільних телефонів.
Флешмоб мав віртуальний характер:  аудиторія в читальній залі спілкувалася за допомогою програми Skype з учнями школи №52, що зібралися в  херсонській бібліотеці-філії №23 для юнацтва ім. Багряного та завідувачем бібліотеки с. Грем'яче, Рівненської області, членом молодіжної секції Української бібліотечної асоціації Ларисою Лаптєвою.


Шевченківські читання об’єднали школярів, бібліотекарів і вчителів з різних куточків України.  Флешмоб завершився скандуванням девізу «Читай «Кобзар»:  формат не має значення!».

Рік Шевченка продовжується, тривають  і заходи, присвячені Великому українцю. Ідея спілкування у віртуальному просторі припала до душі, тож наступний 23 квітня проводимо новий флешмоб під гаслом «Кобзар єднає Україну!». 


Цього разу до участі у віртуальному флешмобі долучаться молоді бібліотекарі, члени молодіжної секції УБА, з Рівненської, Полтавської та Львівської областей. За підтримки благодійного фонду «Об’єднання» захід буде транслюватися на медіа каналі TV Union.
Юлія Коваль,
член молодіжної секції УБА, 
завідувач сектору соціокультурної діяльності 
Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. Лавреньова

Немає коментарів:

Опублікувати коментар