четвер, 10 квітня 2014 р.

Магія фотографії від харківського фотожурналіста Володимира Оглобліна

Побачити надзвичайне в сірому та буденному, передати фотографією справжню красу природи, пробуджувати захоплення від одного тільки погляду на фотографії...
Яким чином створюються фотоколекції і особливості пошуку цінних унікальних кадрів – про це розказав фотожурналіст Володимир Оглоблін учасникам ІІ Всеукраїнської школи бібліотечного журналіста 8 квітня 2014 року в приміщенні Харківської державної наукової бібліотеки ім.В.Г.Короленка.


 Енергійнийчоловік з сивою бородою і живим поглядом одразу викликав інтерес у публіки. Видатний харківський фотохудожник з 30-річним творчим стажем не вважає себе професійним журналістом, хоча не заперечує, що вміє знімати жанр. Розпочинав Володимир Оглоблін свою кар’єру з фотографій пейзажів. У подальшому він почав знімати в екстремальних умовах Арктики, Чукотки, Колими, Якутії, гірського Алтаю… Майстер фотозйомки повідомив, що проекти на замовлення звичайно мають свої сценарії, але в дійсності 85% роботи   імпровізація. Тільки навички красномовства допомагають у встановленні контактів та досягнені поставленої мети. 

До реалізованих проектів Володимира Оглоблінаналежить і «Лена. Жизньвеликойреки», робота над яким тривала чотири з половиною місяці, в тому числі і за температури -49 градусів! Справжні кадри вимагають терпіння і витривалості. В тих краях він знімав ленскі золоті копальні. Уявіть собі: потрапити на завод обробки золотого піску, пройти посилену охорону 
і побачити чисте золото 999 проби. А от жартувати про можливість викрадення золота під час такої зйомки не варто – не всі охоронці мають почуття гумору. 
У 1994 році харківський фотограф відвідав місто Мадаган, яке знаходиться на Далекому Сході Росії. Перші враження, відверто поділився майстер, -  абсолютно не вражаюче місто: сіре, сире, нудне, «розквіт застою в радянські часи». І згодом йому було запропоновано зняти це місто та околиці в оптимістичному настрої. Погодьтесь, не просте завдання. Були труднощі і з правоохоронними органами, які у чоловікові з хорошою фототехнікою і пильним оком побачили шпигуна, і з представниками влади, які не одразу підтримали прагнення фотожурналіста зняти цікавинки Колимівського краю, але врешті-решт перешкоди були здоланіі чудова добірка фотографій побачила світ. 
Звичайно, далеко не весь матеріал змогли опублікувати, але те,що нам було представлено з фотоколекції, вразило всіх глядачів. Ми побували там, в далекій східній частині Росії, побачили ту незвичну природну красу місцевості, побували в місцях, де температура може коливатись і межах 70 градусів, ловили камбалу на рибальському кораблі, конфліктували з правоохоронними органами. Знайомились з місцевими жителями і їхнім колоритом. А ще учасники майстер-класу отримали в подарунок фотографії із серії «Близкое рядом…» з автографом Володимира Оглобліна.
Магічна сила фотографії як результат смаку, доброї вдачі та майстерного володіння технікою заворожила учнів та тьюторів школи бібліотечного журналіста   такий майстер-клас надовго запам’ятається!

Вікторія Польова
адміністративний координатор Виконавчого офісу УБА

Немає коментарів:

Опублікувати коментар