середа, 9 квітня 2014 р.

Славське-2014. Генеруйте свої ідеї для бібліотечних шкіл!

А що б Ви перш за все поклали до валізи, якби знали, що цьогорічна тема конференції «Бібліотечні школи»? ;) Не знаю як Ви, а ми поскладали до своїх валіз «банки з ідеями», адже конференція науково-практична і практикувались ми у написанні повноцінного проекту майбутньої школи.

Для тих, хто ще не чув про те, де це, що це і куди ми поїхали – повідомляю, що з 18 по 21 березня 2014 року у Львівській області, смт. Славське проходила IV Всеукраїнська науково-практична конференція «Сучасна інформаційно-бібліотечна освіта: нові вимоги», яку організували Українська бібліотечна асоціація у партнерстві з Національною академією керівних кадрів культури і мистецтв за фінансової підтримки програми «Бібліоміст».

Цього року Славське зібрало понад 50 тренерів РТЦ та ГТЦ з усієї України, які працюють за програмою «Бібліоміст» – це справжня сім’я однодумців, яка прагне розвивати сучасні бібліотеки. Але, щоб якісно розпочати свою роботу у командах, необхідно ознайомитись з досвідом попередніх проектів бібліотечних шкіл, бо це головна тема конференції.

Ярослава Хіміч запалила усіх присутніх ідеєю шкіл, бо все починається з команди та амбіцій – продовжується стратегією та прогресом – а реалізується лідерством, креативністю, інноваціями, підкріплюючись успіхом! 
Перша літня бібліотечна школа з адвокації для молодих бібліотекарів у Буші від Світлани Барабаш – це був перший бібліотечно-шкільний дзвоник у 2012 році. Учасники школи розгорнули на теренах Вінницької землі справжню «Бібліотечну революцію» – і тепер Українська бібліотечна асоціація пишається чотирнадцятьма першопрохідцями у шкільному форматі навчання, адже зараз більшість з них вже реалізує свої сили у власних проектах. 


Хто ще не чув про «Бібліотечних піратів» у Коблево?  Ярослава Хіміч презентувала другу літню бібліотечну школу з адвокації 2013 року. І це так круто, коли учасники конференції підспівують слова з пісні, яка написана у школі. ;)

А ось і Літня та Зимова школи молодих бібліотекарів УБА, які організували випускники Першої літньої бібліотечної школи з адвокації для молодих бібліотекарів, Микола Вірстюк та Оксана Бояринова. Тепер бібліотечна молодь дійсно працює у команді, створює та реалізовує якісні проекти, і як справжні лідери підкорює нові вершини бібліотечного Олімпу. 


Разом з Оксаною Бояриновою ми змогли подолати проблеми, з якими зіштовхуються усі організатори бібліотечних шкіл, розробивши керівництво для дій – так званий організаційний контент, бо саме на ньому наголосила Ярослава Хіміч.


І тут почалось найцікавіше! ;) Ми презентували себе як часточку майбутніх педагогічних колективів бібліотечних шкіл і вибирали ролі, виходячи з власних можливостей та мрій! Адже УБА вірить у наші сили реального втілення проектів! 

Було сформовано 5 колективів шкіл, які у режимі training non-stop: з ранку до ночі і від ночі до ранку протягом наступних днів розробляли проекти майбутніх бібліотечних шкіл. За розвитком подій Ви можете прослідкувати на сторінці Сласько-2014 у Facebook  або за хештегами #УБА #СБІБО.


Але й відпочивати також варто: і першого дня всі знали, що до пансіонату заїхала бібліотечна мафія, яка ввечері зібралась за одним столом. Рахунок розголосу не підлягає, але ми тепер точно знаємо, що серед нас є бібліотекарі, які вміють якісно виконувати різні ролі! ;) Дякуємо Колі Вірстюку за новий формат гри, яка була варта свічок. А Ви б зіграли у Бібліотечну мафію?


Другого дня на нас чекав вечірній кінозал «Буктрейлери – можливості розвитку і підтримки читання» від модератора Оксани Бояринової. Ми не лише переглянули роботи переможців конкурсу буктрейлерів, а й побачили приклади від видавництв, обговоривши плюси і мінуси таких відеоробіт.


Час на конференції був розподілений за форматом: перша половина дня – генерування ідей для шкіл, друга – засідання секцій, майстерень, тематичних майданчиків.

Але час спливає швидко – і ввечері третього дня було презентовано 5 проектів бібліотечних шкіл: «Бібліошкола без кордонів», «Прогамування АВС», «Бібліотека – молодіжний тренд», «Бібліотека майбутнього NOW!» та «Бібліотурнір (перша бібліотечна школа ігрофікації)». Це проекти, які на даному етапі вже оформлені як готові школи для реалізації, бо у них закладено все: від ідеї до місця проведення та фінансування. Але ж ми не станемо зараз Вам розголошувати усі родзинки шкіл, бо так не цікаво навчатись! ;)Останнього дня ми розробляли ідеї для сталого розвитку Регіональних тренінгових центрів, підводили підсумки та розмовляли про те, як класно буде наступного року, по приїзду, сказати: «А пам’ятаєш Славське 2014?» ;)


А поки що, цього року учасники охарактеризували Славське такими словами: «Цікаво», «Потужно», «Насичено», «Класно», «Позитивний заряд!», «Ефективно, пізнавально, дружньо!», «Феєрично!», «Креативно, натхненно, повчально!», «Драйв!» 

Ганна Дворна,
випускниця Зимової школи молодого бібліотекаря УБА, 
бібліотекар Запорізької обласної бібліотеки для юнацтва


Немає коментарів:

Опублікувати коментар