середа, 12 березня 2014 р.

Партнерство бізнесу та бібліотек налагоджують молоді бібліотекарі

Бібліотеки в наш час слугують потужним майданчиком для розвитку різноманітних послуг соціального та побутового характеру, що вдало здійснюється в Україні за допомогою програми «Бібліоміст». Протягом лютого 2014 року завдяки програмі було проведено ряд тренінгів у 4 регіонах країни, де прийняли участь всі 24 області та АР Крим.Так, у місті Львів в приміщенні Львівської ОУНБ 13 лютого 2014 року відбувся одноденний тренінг «Партнерство бізнесу та бібліотек» для бібліотекарів Львівської, Рівненської, Волинської, Тернопільської, Івано-Франківської, Чернівецької та Закарпатської областей, який організувала програма «Бібліоміст» та Центр «Розвиток СКВ». 
Представником Молодіжної секції, який відвідав цей тренінг, був Олександр  Коган, бібліотекар відділу бібліотечно-інформаційних технологій Стрийської міської Централізованої бібліотечної системи. 

Тренінги були спрямовані на покращення співпраці бібліотек з місцевим бізнесом задля регіонального розвитку,  інформування про основи співробітництва з компаніями; про те, як готувати та продавати свої ідеї бізнесу, як отримати матеріальну та організаційну підтримку від бізнесу для реалізації власних ідей бібліотек.

До участі в проведенні тренінгу були запрошені  тренери центру «Розвитку КСВ»: координатор освітніх програм – Ольга Янковська та редактор медіа-порталу «CSR-review»  - Олена  Трегуб. 
                                               
Всіх учасників проекту очікувало спілкування з бізнесменами та спеціально розроблений зошит з проект-менеджменту для реалізації проектів.

Кількість учасників тренінгу у Львові склала 24 особи: представники наукових обласних бібліотек, центральних районних бібліотек, сільських бібліотек, працівники бібліотек для дітей та юнацтва.

У рамках тренінгу пройшли заняття з мистецтва написання проекту, що включало створення бізнес-планів та презентацій, ознайомлення з методологією створення інноваційних та креативних проектів. 
В ході навчання слухачі були поділені на групи по 4 особи, де влаштували мозковий штурм на тему аналізу проблем певного регіону, знаходили унікальну за змістом ідею, вирішення якої потрібне місцевій громаді, та презентували свою ідею перед представниками бізнесу м. Львова, яку можна було б втілити в життя за допомогою бізнес-партнерів. Захист проектів проходив протягом 2-х хвилин по типу «промови у ліфті».

Чиїсь проекти були вдалими і знаходили підтримку серед бізнесменів, а чиїсь ставали предметом жвавих обговорень, що було корисним для обох сторін.

По закінченню тренінгу, крім багажу знань, учасники також мали можливість за найкращі ідеї для проектів отримати бонус від Центру «Розвиток КСВ» у вигляді підтримки у просуванні та реалізації проектів.


Сахарова Марія, 
Наукова бібліотека ВНМУ

Немає коментарів:

Опублікувати коментар