понеділок, 17 лютого 2014 р.

ЗИМОВА ШКОЛА МОЛОДИХ БІБЛІОТЕКАРІВ: ЯК ВСЕ ПОЧАЛОСЬ

11 лютого 2014 року «під парасолькою УБА» зібрались 30 молодих бібліотекарів, котрі на конкурсній основі пройшли відбір до Зимової школи молодих бібліотекарів, яка  відбувається у  гірськолижному відпочинковому комплексі «Звенів» на Львівщині.
IMG_4688
Але!..

найцікавіше почалось задовго до приїзду в Зимову школу. ;) Неймовірно приємно, коли учасники Молодіжної секції УБА переживають за те, чи пройшов(-ла) ти у цю школу, дають настанови на навчання, хочуть, щоб кожен день такого заходу запам’ятався якнайяскравіше і співпереживають разом з тобою, чи сіла ти у потяг, чи нормально дісталася місця зустрічі і т. ін.
Так от, Молодіжна секція УБА – це люди, які за 5 хв. дізнаються один в одного, що вони їдуть в одному купе до Львова не відпочивати, а навчатись у Зимовій школі.
Це люди, які приїдуть на вокзал о 23 годині ночі, щоб на 5 хв. побачитись вживу.
Це люди, які зустрінуть тебе о 6:28 на вокзалі у Львові, щоб показати тобі хоч трохи своє місто перед початком Зимової школи і просто порозмовляти.
І…от ти вже й дісталась до Львівської обласної бібліотеки для дітей, де потроху починає збиратись найактивніша бібліотечна молодь з усієї України. За годину до початку ми встигли допомогти Юлії Дудко у зйомці буктрейлеру на конкурс, організований УБА.
 Молодь, долучайтесь і Ви! Це не надто складно та неймовірно цікаво створювати подібні відеоролики. До того ж, так приємно бачити знайомі обличчя людей, на яких рівняєшся – до прикладу не можу не зауважити моєї радості від того, що офіційним представником програми «Бібліоміст» стала Анна Тараненко. Це людина, яка знає дуже багато про соціальні мережі та те, як заохотити Ваших користувачів звертати на Вас увагу частіше.
І ось воно: ми всі зібрались – слово тримала Лариса Лугова – директор Львівської обласної бібліотеки для дітей, яка за сумісництвом є директором нашої Зимової школи (і «чемпіоном» із зимових видів спорту). Проекти, які реалізує ця бібліотека, мають бути побачені усіма, хто цікавиться бібліотечною діяльністю, – вони одні з кращих взірців роботи модернізованої бібліотеки.
IMG_4331
Діставшись Стрийської централізованої бібліотечної системи, ми мали нагоду ознайомитись з інноваційними проектами – цікавий досвід – чудові працівники.
Але то ще не все, бо саме тут відбулось неофіційне передання естафети Літньої школи молодих бібліотекарів Зимовій. Слово надали працівнику Стрийської ЦБС Олександру Когану, учаснику Літньої школи та одному з найактивніших представників Молодіжної секції УБА. Сашко побажав нам наснаги, цікавого навчання з хорошими тренерами та гарних проектів по завершенню, чесно попередивши, що сон буде тільки мрією.
IMG_4372
І з цього моменту на нас чекають цілих 5 днів безперервного навчання та спілкування з однодумцями, обмін досвідом, реалізація свого творчого потенціалу. Не розкриватиму усіх секретів того, що ми робитимемо ці 5 днів, чогось мені думається, що, якщо ми налагодимо Інтернет, то Ви будете першими дізнаватись про події у нашій школі ;) Слідкуйте за новинами на нашому сайті/блозі, хештег #libschool і #libdayUA!
Ось він, перший дзвоник нашої школи. Поїхали освоювати щось нове, цікаве, а, головне, таке потрібне нам у інноваційній роботі сучасних бібліотек!
IMG_4456
Формат знайомства «Speed dating», який вибрали організатори, припав усім до душі, адже таке швидке спілкування активізує до роботи кожного, хто бере у цьому участь. Уявіть, що Вам треба познайомитись з 30 людьми, причому на кожне знайомство відводиться менше 2 хвилин! Але в результаті я тепер знаю, що Людмила Руденко з Херсонської обласної наукової бібліотеки реалізує проект «Арт-підвал» в гардеробному приміщенні, розроблюючи та втілюючи у життя сценарії цікавих молодіжних заходів, наприклад, на Хелоуін до них прийшло більше 300 людей на концерт.
Скажу, що презентацію про Молодіжну секцію УБА як інкубатор проектних ідей треба побачити на власні очі, адже там коротко представлений неймовірний обсяг роботи молодих людей, які горять бажанням оновлювати форми роботи сучасних бібліотек відповідно до реалій сьогодення, керуючись принципами: відкритість, демократичність, дієвість.
До завершення цього насиченого подіями дня сумлінні школярі встигли прослухати Урок 1. «Учітесь, читайте…»: безперервна і неформальна освіта бібліотекаря. Нашим тренером стала Ярослава Сошинська, яка у повній зацікавлених поглядів аудиторії провела аналіз формальної та неформальної освіти – її мети, завдань, вибору форми та ресурсів, очікуваних результатів. Дякуємо, що на тренінгу ми стали активними учасниками обговорення усіх питань – це мотивує  нас до впровадження проектів у Зимовій школі та після її завершення, от побачите!
IMG_4526
головним гаслом першого уроку стали слова: «Давайте робити виклики самі собі!»
Зимова школа відкрилась сплеском феєричних ідей молодих бібліотекарів (дихальна гімнастика, спортзал, басейн) – отже, відповідно до нашого гасла, ми приймаємо виклик тренерів  і починаємо виконання перших домашніх завдань.


Учасниця Зимової школи,
бібліотекар Запорізької обласної бібліотеки для юнацтва,
Дворна Ганна

Немає коментарів:

Опублікувати коментар