четвер, 9 січня 2014 р.

У Рівному створили першу некомерційну аудіокнигу


Мова йде про проект члена Молодіжної секції УБА Юлії Ковальчук «Створення аудіокниги за повістю Олександра Євтушка «Пиво з абрикосів», який було реалізовано завдяки гранту голови Рівненської облдержадміністрації та голови Рівненської обласної ради обдарованій молоді.


Мета ініціативи – надати можливість людям з вадами зору познайомитися з літературною творчістю рівненського письменника, сприяючи ліквідації інформаційної нерівності незрячих людей. До участі в ньому долучилися письменники Олександр Євтушок – автор повісті та Олександр Ірванець – автор передмови, артист Корній Демидюк, звукорежисер Іван Ніколаєв, музиканти Ілля Горбунов та Адієлло Дезідоріо. Проект не переслідує жодної комерційної вигоди, тому аудіовидання не надхотиме в продаж, а розповсюджуватиметься через Інтернет.
Повість «Пиво з абрикосів», назва якої за своїм стилем і значенням перегукується з «Кульбабовим вином» Рея Бредбері, розповідає про дружбу, кохання, творчість, пошуки себе, а власне, узагальнюючи все перелічене, це оповідка про юність. Не абстрактну юність, а цілком реальне життя, поривання і почуття двох молодих юнаків: Івана Гацкевича та Матвія Воргуля, які живуть у Рівному та займаються грою на гітарі (у них є колектив «Мала Земля», що працює у жанрі авторської пісні). Сюжет намотується навколо історії кохання одного з них – Івана Гацкевича, який спалахує почуттями до співачки-учасниці музичного фестивалю, але, попри любов до неї, не може зрозуміти логіку вчинків своєї обраниці.

«Пиво з абрикосів» не випадково було обране для створення аудіокниги – цей твір у 2012 році став лауреатом конкурсу «Краща книга Рівненщини», а у 2004 році – володарем ІІІ премії у номінації «Проза» від видавництва «Смолоскип».
Зараз повністю «зверстана» аудіокнига, записана двома голосами та з музичним супроводом, виставлена для вільного прослуховування на сайті Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки у розділі «Аудіоподкасти». Ще 20 примірників видання, записаних на диски, було розповсюджено серед громадських організацій Рівного, що опікуються незрячими людьми.


Юлія Ковальчук, 
КЗ «Рівненьска обласна універсальна наукова бібліотека»

Немає коментарів:

Опублікувати коментар