понеділок, 27 січня 2014 р.

Культурні особливості країн світу

Січень, час новорічних свят, часто асоціюється також й з зимовими канікулами. А під час канікул зазвичай відпочивають. Відпочинок може бути різним. У одним з кращих відпочинків вважається туристичні поїздки країнами світу. Однак подорожуючи та відпочиваючи потрібно завжди памятати й про обережність. А саме, було б добре пам'ятати про певні особливості, що мають деякі країни. Бібліотекарі, як ніхто інші мають дотуп до інформації, і молоді бібліотекарі не є виключенням. Нами було підібрано декілька корисних та цікавих фактів, що допоможуть мандрівникам не потрапити до халепи.

В усіх країнах Європи та США зазвичай стиснутий кулак та піднятий догори великий палець — це зовсім невинний жест, який повідомляє, що все добре, всі усім задоволені. Однак в Ірані цей жест означає грубу та непристойну образу. А звичне для нас «ОК», коли великий та вказівний палець створюють коло, не варто використовувати у Турції та Бразилії, адже місцеве населення будуть думати, що ви порівнюєте їх з деякими інтимними частинами людського тіла.

У будиських країнах голови живих створінь свячені, в них живе душа, тому доторкатись до голови навіть маленької дитини, означає образити його. Не можна також показувати пальцем на щось, це вважається непристойним у Малайзії та Філіппінах.

Кожна держава має власні «заборонені теми». Так наприклад, не варто обговорювати аборигенів в Австралії, придане в Індії та називати «одним з Британських островів» Ірландію.

В Японії та інших східних країнах обов’язково потрібно знімати взуття заходячи до храму чи до будь-якої іншої будівлі. У Японії вам напевно запропонують змінити вуличні туфлі на тапочки, у яких можна пройти від вхідних дверей до гостинної. Однак перед тим, як вступити на татами, доведеться скинути й це взуття.

І трохи про хасі — палички для їжі. Їх варто завжди тримати трохи вгору, не можна перехрещувати чи використовувати у якості вказівки. Ще гірше, що можна зробити з хасі — це вткнути їх до миски з рисом. Так у Японії роблять тільки під час похоронних обрядів.

Ось такі нехитрі поради від молодих бібліотекарів, будемо сподіватись, стануть у нагоді усім мандрівникам. А якщо ви поки що не подорожуєте, сподіваємось разом з нами вам було цікаво ознайомитись з «родзинками» деяких країн світу.

А.А. Тіщенко,
пров. бібліотекар ХДНБ ім. В.Г. Короленка,
голова Молодіжної секції УБА

Немає коментарів:

Опублікувати коментар