четвер, 26 грудня 2013 р.

«Міфічна» зустріч у кав’ярні «ЛітTERRA»

Днями у Херсонській обласній бібліотеці для юнацтва ім.Б.Лавреньова відбулася заключна у цьому році зустріч у молодіжній літературній кав’ярні «ЛітTERRA», яка подарувала святковий настрій чудового дня – Дня Святого Миколая.
Усіх гостей зустрічали у холі бібліотеки та дарували цукерки, а у читальній залі на них чекала ялинка-красуня, гірлянди, серпантин та аромат свята – мандаринок і яблучного пирога з корицею.
Вечір розпочався з розповіді про традиції святкування, яку підготувала Наталка Кудрявченко – голова МГО «Молода Просвіта».
Цього разу говорили про міфологію різних країн та грали у «Битву богів»: завсідники мали помірятися силою, креативом та інтелектом. На кожному  столику на них чекали книга з міфами, перелік персонажів і завдання.
Літтерріанці швидко вжилися у «божественні» образи й дивували присутніх креативом та заряджали позитивом під час виступів своїх команд-пантеонів.
Першим раундом «Битви богів» стало випробування силою, грали у армреслінг.
Найбільш веселим і яскравим став конкурс креативу: «божества» мали станцювати «Танець маленьких лебедів» під запропоновану музику і протриматись на танцполі протягом 2 хвилин. Складність полягала у тому, що музика була, м’яко кажучи, несподіваною – від «Ламбади» до «Диких танців».

У конкурсі інтелектуальності команда мала  переконати присутніх, що їхня міфологія найкрутіша, на це відводилося до 3 хвилин. За кожний раунд команди отримували бали у вигляді «золотих монет», які підраховували після закінчення гри.
За результатами «Битви богів» переможцем став пантеон скандинавських богів, вони набрали 10 «золотих монет». Ось таким віршем, написаним Алісою Тютюнниковою, «скандинави» презентували себе:
Над холодным морем севера,
освещая героям дороги,
проживают довольно милые
и суровые асы-боги.
Молот Тора и копье Одина,
красота вечно юной Фреи...
Наш Асгард – это наша Родина!
А в душе мы милые феи.
Рубрика «Книжка до кави», яку провели літературний експерт з модного читання Галина Таворська та господиня  кав’ярні Юлія Коваль, допомогла освіжити у пам’яті міфологію різних народів  та переглянути екранізації найвідоміших міфів.
А завдяки рубриці «Знай наших!» відбулося знайомство з неординарною особистістю – нашим краянином, письменником Анатолієм Шкаріним. Пан Анатолій розповів про свій шлях до письменництва та представив публіці нову книгу – постапокаліптичний трилер «Ебола».
Середньовічні міфи про каву – ось такою була тема рубрики «Цікаво про каву». Виявляється, що свого часу запашну каву вважали напоєм диявола, отрутою та рідиною, що негативно впливає на здоров’я людини.
Були і традиційні «Читання по колу»:  власкор всеукраїнської газети «Для тебя» Сергій Грищук поділився рядками з улюбленої книги – «Хижина»     У. Пола Янга, а фронтмен гурту «Нефеншуй» Сергій Безворотній вразив гостей акторською майстерністю, прочитавши «Песню летчика-истребителя» В. Висоцького.

Як і обіцяли організатори, на гостей чекав майстер-клас із пристрасної бачати від засновника клубу всестороннього розвитку S Club та сальса-руху в нашому місті Рея Юріна.
А ще водили хоровод навколо новорічної ялинки, ділилися враженнями та емоціями.
Святковий дух надихнув Василя Загороднюка – голову Херсонської обласної організації Національної спілки письменників України на створення нового експромту, а художника Олександра Теплякова – на дружні шаржі гостей кав’ярні.
Як завжди, була і запашна кава від кавового спонсора La Semeuse, а частували завсідників фірмовим пирогом від господині кав’ярні Юлії Коваль.
Гарний настрій, запашна кава і теплі розмови – все це можна знайти у молодіжній літературній кав’ярні «ЛітTERRA»!

Фото: Олександр Лакота

Юлія Коваль,
завідувач сектору соціокультурної діяльності 
Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.Лавреньова

Немає коментарів:

Опублікувати коментар