неділя, 8 грудня 2013 р.

Молоді бібліотекарі хочуть бути сучасними!

Хто такий сучасний бібліотекар? Над цим питанням задумуються не лише люди, які за професією бібліотекарі, але читачі, які щодня поспішають до книгозбірень .

Зазвичай професія бібліотекаря асоціюється з книгами та пилом, з  окулярами та тишею. Але час іде, змінюється світ, з’являються нові відкриття у різних галузях науки та техніки, так і з’являються відмінно нові спеціалісти у бібліотечній справі. 

 


Саме для впровадження концепції «сучасний бібліотекар» як лідера та професіонала у бібліотечній справі, із знанням найсучасніших ІТ-технологій, програмою «Бібліоміст» було організовано навчальний проект «Сучасний бібліотекар».


Так у березні 2013 року було проведено конкурсний відбір учасників з усієї України для участі у проекті, за яким було відібрано близько 200 бібліотекарів, серед  яких були Лариса Лаптєва та Іванна Мельник, члени Молодіжної секції УБА.


Проект складався з трьох етапів. Перші два тривали з червня по жовтень, заняття проходили 2-3 рази на тиждень в Регіональних тренінгових центрах при обласних бібліотеках. По завершенню першого етапу було проведено оцінювання робіт конкурсантів і за результатами до другого туру було відібрано лише 100 учасників, які й надалі продовжили навчання та змагання. 


Протягом цього часу конкурсанти навчались  різноманітним компетенціям з ІТ-технологій: створенню успішних презентацій, діловому листуванню, практика онлайн опитувань та моніторинг послуг власних бібліотек.  Крім того бібліотекарям прийшлося вчитися встановленню та налаштуванню різноманітних комп’ютерних програм, ремонту комп’ютерного «заліза», освоювати хмарні технології та програми для візуалізації даних. 

Бібліотекарів також було ознайомлено з основами мов програмування HTML  та CSS і кожен спробував створити власну веб-сторінку.  Всі учасниці змогла стати режисерами та сценаристами  при створенні цифрової історії про власну бібліотеку та спробували показати світу, де саме ця книгозбірня на карті MapBox. А як фінальні завдання було створено 100 унікальних та неповторних бібліотечних блогів. Але змагання існують для того, щоб у них хтось перемагав, а інші були переможеними. Так за результатами фінальних завдань, після пройденого другого етапу проекту «Сучасний бібліотекар»,  у фінал пройшло лише 28 учасниць з усієї України. Кращі з кращих змогли відвідати завершальну конференцію «Сучасний бібліотекар», що відбувалась у готельному комплексі «Пуща лесная»,  у Київській області з 14 по 28 листопада. 


Протягом 14 днів фіналісти проходили поглиблене навчання по раніше вивчених темах. А також дізналися про інноваційні методи навчання та як ефективно співпрацювати з громадою при написанні та реалізації бібліотечних проектів, зустрілись з президентом УБА, Іриною Шевченко та побували у Бориспільській міській центральній бібліотеці.


Приємно, що ми, молоді бібліотекарі  - Іванна Мельник і Лариса Лаптєва, змогли пройти весь нелегкий шлях від першого до останнього етапу і отримали сертифікати, які засвідчують що ми справжні сучасні бібліотекарі.


На майбутнє хочеться порадити усім молодим бібліотекарям не впустити можливість стати учасниками 2-го раунду, який стартує 12 грудня 2013 року. Слідкуйте за оголошеннями на сайті програми «Бібліоміст».


Лариса Лаптєва,
Рівненська обл.

2 коментарі:

 1. Лариса ти супер!!!! Така людина як ти варта бути в фіналі і стати переможцем, ніколи не сумнівайся в собі! Прочитавши твою статтю захотілось знову пройти конкурс від початку й до кінця. Так було докладено багато зусиль і часу,але перемога була варта того.
  Молодим бібліотекарям бажаю не сумніватись в собі і своїх можливостях брати участь і перемагати, адже потрібно йти в ногу з часом та гідно предсталять свою професію.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Іванна, дякую за гарні слова. Ти просто розхвалюєш мене!

   Видалити