четвер, 5 грудня 2013 р.

Бібліотечна молодь занурюється у електронне середовище (участь у Конференції УБА)

З 26 по 28 листопада в Києві проходила бібліотечна подія року: звітна конференція УБА «Бібліотек@ в електронному середовищі», яка зібрала фахівців з усієї України.
Першого дня учасників конференції приймав Київський національний університет культури і мистецтв на чолі з М.М. Поплавським, який радісно привітав бібліотекарів з початком конференції. Відкривали конференцію начальник відділу аналізу та прогнозування діяльності бібліотек Міністерства культури М.Г. Височанська, історик, доктор політології, заступник директора програми «Бібліоміст» М. Абдуразакова, голова Правління Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів, директор видавничо-книготорговельної компанії «Самміт-Книга» І.М.Степурін.
Також проходила урочиста церемонія вручення нагород і відзнак УБА, зокрема за конкурсом «Бібліотека року 2013» нагороджено за здобуте перше місце КЗК «Дніпропетровська обласна універсальна бібліотека ім. Первоучителів слов`янських Кирила і Мефодія», а також визначено переможців конкурсу Електронних каталогів на сайтах бібліотек України у 5 номінаціях.


Ключовим доповідачем дня був генеральний директор Державної публічної науково-технічної бібліотеки Росії Я.Л. Шрайберг з доповіддю «Сучасні бібліотеки в електронному інформаційному середовищі». Він наголосив, що ціль роботи будь-якої бібліотеки – створення інформатизованої системи доступу до електронних каталогів бібліотек в рамках єдиного інтернет-ресурсу на основі єдиного каталогу. А також поділився планами щодо введення єдиного читацького квитка в усіх бібліотеках Росії.

З доповіддю «Роль УБА у розвитку електронного середовища українських бібліотек» виступила директор Інституту післядипломної освіти Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, президент УБА І.О. Шевченко, а також підвела підсумки роботи асоціації в цифрах за 2013 рік.


Віце-президент УБА В.С. Пашкова, представила на обговорення нову редакцію Кодексу етики бібліотекаря, яка була успішно ухвалена спільним голосуванням.
Порадували своєю привітністю вихованці університету з виступами вокалістів та творчого коллективу «Шпилясті кобзарі».

Наступного дня в національній парламентській бібліотеці України на секції «Розбудова УБА: мозковий штурм», куди були запрошені члени Президії УБА, керівники регіональних відділень та члени УБА, обговорювалися питання поширення інформування про УБА в бібліотеках, які не є офіційними партнерами та розбудови індивідуального членства та колективного партнерства УБА. Організувався імпровізований ігровий майданчик «Переконайте мене вступити до УБА».

На секції «Контент електронного читання, програмні та технічні засоби» Волинець В.М., заступник директора Науково-технічної бібліотеки ім. Г.І. Денисенка Національного технічного університету України «КПІ» виступила з доповіддю про порівняння організації роботи та обслуговування вітчизняних бібліотек та зарубіжних: «Українські та зарубіжні університетські бібліотеки: спільне і відмінне у електронну епоху». Зокрема, цікавим був нетрадиційний підхід до роботи книгозбірень: за кордоном деякі з них працюють 365 днів на рік, а головне завдання зарубіжної бібліотеки – модернізувати сервіс бібліотеки так часто, як це можливо при потребі користувачів.
Г. Корнєв, менеджер проекту Smart Kyivstar компанії «Київстар» з доповіддю «Український досвід створення комерційних електронних бібліотек: бізнес-моделі та взаємодія з традиційними бібліотеками» розповів про послугу «Магазин розумного контенту». Це електронна бібліотека, котра допоможе зручно та мобільно читати з мобільного пристрою сучасні популярні книжки та улюблені із дитинства твори класиків української та російської літератури, у тому числі твори, що входять до шкільної програми. В асортименті твори Юрія Андруховича, Оксани Забужко, Сергія Жадана, Василя Шкляра та інших сучасних українських письменників, а також вибрані твори Івана Франка, Тараса Шевченко, Лесі Українки, Михайла Коцюбинського, Льва Толстого, Миколи Гоголя, Олександра Пушкіна, Федора Достоєвського та інших знаних класиків.

В Американській бібліотеці НаУКМА Молодіжна секція УБА провела «Молодіжний конструктор – 2: Корпоративні взаємовідносини молодіжних бібліотечних об’єднань». Голова Молодіжної секції А. Тіщенко розповіла про роботу секції за неповний рік її існування та основні здобутки, поділилась планами на наступнийр рік. Зусиллями молодих бібліотекарів започаткували новий формат буккросингу «Книга в тренді», М.Сахарова провела презентацію книг та разом звільнили їх Україною. Більш детальна інформація розміщена у групі "КногоОбговорення" http://vk.com/talkingbooks.

Третього дня конференції відбулися паралельні засідання Секції університетських та медичних бібліотек УБА.
Члени Молодіжної секції УБА відвідали Школу директорів обласних бібліотек для юнацтва в приміщенні Державної бібліотеки України для юнацтва та виступили з промовою перед директорами щодо залучення та підтримки молодих бібліотекарів в професійному зростанні за допомогою членства в Молодіжній секції УБА.
Під час секції «Бібліотеки для юнацтва в умовах реформування державної політики» відбулося нагородження директорів обласних бібліотек за конкурс «Популяризація читання». За результатами фестивалю буктрейлерів «Оживають герої на екрані у рекламі» були відзначені майже всі області України, чиї бібліотеки долучилися до конкурсу.

Також проводилося урочисте привітання з нагоди 15-річного ювілею інформаційного вісника «Бібліосвіт». Привітав читачів та авторів директор Державної бібліотеки України для юнацтва Г.А. Сапригін та розповів про етапи створення і розвитку вісника, навів дані про внесок  кремих бібліотек та авторів у видання.

Конференція стала майданчиком для народження нових ідей, обговорення здобутків та послужила поштовхом для реалізації проектів бібліотечної молоді у новому 2014 році.

Марія Сахарова
бібліотекар НБ Вінницького національного 
медичного університету ім. М.І. Пирогова

Немає коментарів:

Опублікувати коментар