вівторок, 12 листопада 2013 р.

Чарівний дивосвіт Закарпатських бібліотек

З 5 по 7 листопада мальовниче Закарпаття з відкритими обіймами приймало делегацію бібліотекарів з 12 областей України та АР Крим в рамках навчального візиту від програми «Бібліоміст».
Мета зустрічі – обмін досвідом по впровадженню нових послуг у діяльність бібліотек. Мені, бібліотекарю Тернопільської обласної бібліотеки для дітей,  пощастило бути одним із учасників заходу та ознайомитись з діяльністю бібліотек Закарпатської області.


Програма навчального візиту передбачала відвідування Закарпатської ОУНБ ім. Ф.Потушняка, ознайомлення з досвідом інноваційних послуг та реалізації проекту “Публічні бібліотеки – мости до е-урядування”, знайомство з досвідом  роботи бібліотеки-філії с. Раково Перечинського району, зокрема, реалізацією проекту «Громада+бібліотеки+влада=чисте довкілля», з діяльністю бібліотеки-філії с. Олешник, де діє проект, спрямований на надання допомоги місцевим фермерам у розвитку їх бізнесу, досвід Виноградівської ЦРБ по створенню інформаційно-туристичного центру на базі бібліотеки та досвідом реалізації проекту “Громадська взаємодія”. 

Крім того, Іршавська ЦРБ запропонувала учасникам візиту свій досвід по наданню різнопланових інноваційних послуг особам літнього віку та навчанню цієї категорії основам електронного урядування, а також досвід співпраці бібліотек з релігійними громадами.

Надзвичайно цікавим є досвід роботи Перечинської центральної районної бібліотеки по проекту “Майбутнє варто планувати”, що реалізується у партнерстві з благодійним фондом “Центр громадських ініціатив” за фінансової підтримки програми “Здоров’я жінок України”. Саме цей проект я планую запровадити у своїй бібліотеці.


Велика подяка програмі «Бібліоміст» за можливість не лише підвищити свій професійний рівень, дізнатися багато цікавого і нового, але й познайомитися з креативними колегами з різних куточків України.

Оксана Береженко,
провідний бібліотекар
 Тернопільської обласної бібліотеки для дітей

1 коментар: