вівторок, 12 листопада 2013 р.

Школа бібліотечного журналіста у Харкові

Про Першу Всеукраїнську Школу бібліотечного журналіста, що проходила у Харківській державній науковій бібліотеці ім. В.Г. Короленка, вже писано-переписано, говорено-переговорено (наприклад, блог Методист библиотеки і сайт Творчість і бібліотека). Та я хочу розглянути роботу цього проекту з іншого боку. А саме наголосити в черговий раз, що молодь усюди встигне, проявить ініціативу та креатив. Одразу зазначу, що з членів Молодіжної секції УБА були: Антоніна Тіщенко (ХДНБ ім. В.Г. Короленка), Вікторія Польова (Виконавчий офіс УБА), Михайло Кудряшев (КРУ "Юнацька бібліотека") та Дар'я Бауер (КЗ Дружківська міська бібліотека ім. Лесі Українки).

Графік роботи Школи був, як у будь якому навчальному закладі, дуже насиченим. З раннього ранку й до пізньої ночі ми, лектори, намагались розповісти кожен про свій жанр цікаво та якнайповніше. Кожен лектор намагався зацікавити та заохотити "школярів" виконати домашньє завдання саме у його жанрі. Багатьом вдалось успішно справитись з обома завданнями - школяри працювали саме у межах певного жанру, з дотриманням усіх вимог. Працювали навіть в екстримальних умовах - за три години потрібно було не тільки засвоїти основи верстки, але й зверстати газету у досить складній, слабо "піддающійся" програмі Wikiwall. Та школярі успішно справились з цим завданням у першу чергу завдяки злагодженій командній роботі. Члени Молодіжної секції УБА активно працювали у всіх напрямках, які окреслювались програмою Школи. Ми і забезпечували усі організаційні моменти (я як секретар та лектор намагалась створити комфортну атмосферу, наскільки мені це вдалось можуть сказати тільки школярі), і активно виконували домашні завдання, і формували спокійну оптимістичну атмосферу, і просто чітко робили все, що від нас чекали організатори, і самі розповідали нюанси бібліотечної журналістики (Михайло Кудряшев розповів про пошукову оптимізацію текстів сайту бібліотек). Однак молодь не може просто тихо "плити за течією". Наприкінці третього дня ми порадились і ми вірішили, що так як сили школярів скоро закінчуються, потрябно підсластити наше навчання. Ми  провели акцію "З УБА життя стає солодким!" та подарували усім смачні цукерки. Але цукерки не прості, а з символікою УБА, щоб усі знали як солодко бути членом такого незамінного професійного об’єднання! Цим гостинцем нам вдалося не просто підняти настрій школярам, але й познайомити видатну харківську журналістку Ганну Прокаєву, що проводила нам майстер-клас, з Українською бібліотечною асоціацією. Вона зацікавилась, і пообіцяла розшукати більше інформації про нас, бо за браком часу повинна була біги у справах далі.

У ході Школи ми також постійно розповідали про діяльність УБА, Молодіжної секції УБА, про переваги членства. Тому немає нічого дивного, що за результатами Школи з'явились нові члени УБА та нові члени Молодіжної секції УБА. А саме - до секції приєдналась молодий бібліотекар Ганна Прохорова (ЦНБ ХНУ ім. В.Н. Каразіна).

Тобто працювали не покладаючи рук, отримали сертифікати та дипломи за активну роботу і старанне навчання. Та найголовніше - смачно нагадали всеукраїнській бібліотечній спільноті про УБА, про Молодіжну секцію УБА!

секретар Першої Всеукраїнської школи бібліотечного журналіста,
провідний бібліотекар науково-методичного відділу ХДНБ ім. В.Г. Короленка,
голова Молодіжної секції УБА
Антоніна Тіщенко


Невеличкий фоторепортаж
Ми навчаємось
 

Ділимось власним досвідом на ниві бібліотечної журналістики
 

Читаємо лекції
 

Виконуємо практичні завдання
 

Презентуємо роботи
 
 Проводимо акцію "З УБА життя стає солодким!"
 

Отримуємо заслужені нагороди
 2 коментарі:

  1. Класно!! хочу відвідати вашу школу наступного року!

    ВідповістиВидалити
  2. Наступну Школу бібліотечного журналіста ми будемо проводити на початку квітня 2014 року. За новинами слідкуйте на сайті ХОВ УБА http://korolenko.kharkov.com/kharkiv.uba/kharkiv.uba.html. Запрошуємо усіх приєднуватись!!!!!

    ВідповістиВидалити