понеділок, 28 жовтня 2013 р.

Бабине літо у Польщі

Так неймовірно склались обставини, що золоту осінь зустрічали ми у Польщі.
Видалась нагода разом зі львівськими колегами поїхати на Міжнародну конференцію «Бібліотека в період кризи», яка проходила 10-11 жовтня 2013 р. в м. Торунь, Польща. Приймала групу українських бібліотекарів в Торуні Польська спілка бібліотек в особі її президента – Яна Краєвського. Протягом 2-х днів бібліотечні фахівці – представники Польщі, України, Білорусі – розповідали про проблеми, з якими стикаються бібліотеки цих держав та шляхи подолання кризового стану, ділились досвідом, як популяризувати читання серед населення, як залучати молодь до бібліотечної справи тощо. Але я б хотіла поділитись враженням саме про польські міста, які ми змогли відвідати під час нашої подорожі.
По дорозі до м. Торунь ми зазирнули до двох чудових міст – Люблін та Варшава. В Любліні, як і у Варшаві та Торуні, найцікавіші історичні будівлі розташовані в певній частині міста, яка називається «Старе місто». За півтори години наша група обійшла основні «цікавинки» м. Люблін, такі як Люблінський замок, Краківські ворота, Нова ратуша, Люблінський архікафедральний собор та інші. Згідно з туристичною картою, в Любліні близько 70 об’єктів історичного значення. До українського кордону Люблін найближчий, тому на вихідні можна поїхати і насолодитись історичними пам’ятками цього чудового польського міста.
Далі за нашим маршрутом була зупинка і прогулянка столицею Польщі – м. Варшавою. На жаль, двогодинна прогулянка виявилась недостатньою для огляду всіх історичних пам’яток міста. Група українських бібліотекарів відвідала серце Варшави – Замкову площу, на якій розташований Королівський палац, прогулялись старим містом, вийшли до Варшавського Барбакану (середньовічна споруда для захисту воріт в місто). Варшава сильно вразила мене і залишила непереборне бажання відвідати це чудове місто ще раз.
Кінцевою зупинкою нашого маршруту було м. Торунь. Програма конференції «Бібліотека в період кризи» була спланована таким чином, що учасники заходу мали змогу ближче познайомитись з містом. Історичні будівлі розташовані, як вже зазначалось, в історичному кварталі «Старе місто». Найцікавішими були Стара ратуша, дім Миколи Коперника, Похилена вежа, Костел св. Іоанів, набережна р. Вісла. Крім самостійного огляду міста, для українських бібліотекарів була організована культурна програма. В планетарії наша група побачила цікаве відео з ефектом 3-D про життя Миколи Коперника, про те, як він відкрив геоцентричну систему світу. Надзвичайно гарне і пізнавальне відео! А після цього українські бібліотекарі дізнались більше про торунський пряник.
Польське місто Торунь відоме своїми смачними пряниками. Для цих ласощів відведені спеціальні магазини – Sklep pierniki. А ще можна відвідати Музей Пряника! Для відвідувачів проводять костюмоване шоу – майстер-клас з приготування пряників. Взявши обіцянку тримати у секреті рецепт торуньських «пірників», пряникова відьма показала, як готувати такі смачні ласощі. При цьому була нагода й самим зробити пряник. На жаль, їсти свій виріб чомусь не радять.
Надзвичайні враження залишись про Польщу в усіх учасників поїздки. Раціональне поєднання часу участі в конференції та можливості ознайомитись з історичними пам’ятками польських міст свідчить про високий рівень організації заходу.
Дякую Ларисі Анатоліївні Луговій, директору Львівської обласної бібліотеки для дітей, за чудову організацію поїздки. Дякую Ярославі Євгенівні Сошинській, виконавчому директору УБА, за підтримку представників офісу у цій поїздці. Дякую Яну Краєвському, президенту Польської спілки бібліотек, за теплий прийом!Вікторія Польова,
адміністративний координатор Виконавчого офісу УБА

Немає коментарів:

Опублікувати коментар