понеділок, 14 жовтня 2013 р.

Молодіжна секція УБА підкорює Москву

Молодь УБА на Третьому міжнарожному конгресі (м. Москва)
Молоді бібліотекарі не можуть сидіти без справ. Щойно завершився VI Форум молодих бібліотекарів "Книга. Молодь. Інтелект", що проходив у Луганську, про який ми згадували раніше, як нам знову є ще про що розповісти. Паралельно Форуму, у Москві проходив Третій міжнародний конгрес «Сучасна молодь у сучасній бібліотеці». За ініціативи Молодіжної секції УБА у Конгресі взяли участь члени секції. А саме – голова Молодіжної секції, провідний бібліотекар ХДНБ ім. В.Г. Короленка Антоніна Тіщенко та завідувач відділом інноваційних технологій КРУ "Юнацька бібліотека", голова Молодіжної ради Михайло Кудряшев. Ініціативу молоді підтримала Президія УБА, яка покрила витрати на проживання. Інша частина витрат була сплачена самою молоддю та їхніми бібліотеками.
Участь у конгресі передбачала не тільки активний обмін досвідом, але й доповіді членів секції у тематичних заходах та у форматі «Печа-куча». Молоді українські бібліотекарі розповідали про власний досвід роботи у бібліотеці для юнацтва (Михайло Кудряшев «Використання інформаційних технологій у просуванні читання серед молоді»), а також поділились успішним досвідом роботи молодого професійного об’єднання – Молодіжної секції УБА (Антоніна Тіщенко «Молодіжні бібліотечні об'єднання як вирішальний чинник професійної самореалізації молодих фахівців»). Виступи членів секції були успішними – російських колег дана проблематика зацікавила і вони активно ставили питання, намагались зрозуміти тонкощі роботи українських бібліотек, УБА. 
Разом з Маргаритою Яківною Дворкіною

Крім обміну досвідом велась робота з залучення російських колег до УБА. Вдалося залучити видатних особистостей РБА – президента Російської бібліотечної асоціації Володимира Руфиновича Фірсова та віце-президента Ірину Борисівну Міхнову. Молодь щиро вдячна РБА за розуміння, прихильне ставлення та бажання співпрацювати – нам вдалося поспілкуватися з головою секції «Молоді у бібліотечній справі» Мариною Павлівною Захаренко. Уході бесіди будувались спільні плани, розроблялись спільні проекти, ділились власним досвідом. Також у неформальній обстановці вдалося поспілкуватись з головним науковим співробітником НДВ бібліотекознавства, доктором педагогічних наук, професором Маргаритою Яківною Дворкіною. Маргарита Яківна розповіла багато цікавого з досвіду роботи у бібліотеці в час змін, побажала молодим бібліотекарям успіхів у подальшій роботі в улюбленій професії – бібліотекаря. Натомість ми поділилась з Маргаритою Яківною власними планами, розповіли про сучасний стан українських бібліотек, про діяльність УБА, Молодіжної секції УБА.
Також ми встигли відвідати й екскурсії Російською державною бібліотекою для молоді, Російською державною бібліотекою та Молодіжним історико-культурним центром «Особняк купца В.Д. Носова». Екскурсії були цікавими та пізнавальними. 

Організатори конгресу РДБМ надають можливість переглянути усі доповіді на сторінці конгресу, а також ознайомитись з відео-сюжетом про конгрес.

А ми надаємо фотографії з особистого архіву членів Молодіжної секції УБА.
Початок конгресу, уважно слухаємо досвід закордонних колекг
Приєднуємо Володимира Руфиновича Фірсова до УБА
Михайло Кудряшев на тематичному засіданні з доповіддю
"Використання інформаційних технологій у просуванні читання серед молоді"
Відповідаємо на питання, поширюємо досвід
Розповідаємо про діяльність УБА,
Молодіжної секції УБА у форматі "Печа-куча"
Обмінюємось досвідом з Дар'єю Бочаровою із Санкт-Петербурга
Наочно нагадуємо усім про нашу присутність
І знову з Дар'єю, усі разом
УБА всюди на першому місці!
Обговорюємо спільні плани
Загальний знімок на пам'ять про неперевершений конгрес
  

Як бачимо жовтень для Молодіжної секцій УБА виявився дуже насиченим на події та роботу.
І це ще не кінець, далі буде. Залишайтеся з нами!

Немає коментарів:

Опублікувати коментар