середа, 18 вересня 2013 р.

"Читай! Формат не має значення!".IV Бібліотечний форум у Львові

IV бібліотечний форум, який пройшов днями в рамках ювілейного 20-го форуму видавців у м.Львів, справдив свою назву "Читай! Формат не має значення!". Темами обговорення стали електронні книги, е-читанки та проблема співіснування друкованих книг поряд з  їхніми електронними "родичами", які  набувають все більшої популярності.Саме цій темі було присвячено і виступ Пашкової В.С., доктора історичних наук, віце-президента Української бібліотечної асоціації: "Електронні книги та електронні читанки у бібліотеці". 

Пані Валентина розкрила можливості та особливості використання електронних читанок у роботі бібліотек, адже інколи, навіть маючи такі девайси у книгозбірні, бібліотекарі не можуть ефективно їх застосовувати.

На IV бібліотечному форумі були й представники Молодіжної секції УБА. Так ми, бібліотечна молодь, дізналися там більше про агрегаторів, які працюють на українському ринку книги, а саме про  потужну інтернет-платформу "Кассіопея – сузір’я українських книжок", яку презентував присутнім Андрій Афонін.


Яскравим моментом форуму стала бібліоніч, яку організувала Леотека - Львівська обласна бібліотека для дітей. Учасникам не дали змоги заснути, адже програма була наповнена інтерактивними конкурсами та інтелектуальними іграми.

По завершенню бібліоночі всі учасники отримали грамоти за активну участь, витривалість та мужність у нічних бібліотечних посиденьках. Організатори виклалися на всі 100% - було цікаво, весело і просто незабутньо!

Взагалі, програма обох форумів була надзвичайно насиченою. Відвідувачі мали змогу познайомитися із провідними видавництвами України та Польщі, побачити та почути відомих авторів. 

А ще зануритися в неперевершену атмосферу загадкового міста, насолодитися прекрасною архітектурою та запашною і трохи магічною кавою, адже львівська кава - то щось неймовірне!
Фінальним акордом бібліотечного форуму став флеш-моб "Читай! Формат не має значення!". 14-го вересня о 14 годині біля пам'ятника Т.Г. Шевченку перехожі спостерігали за таким дійством: підніжжя пам'ятника "захопили" люди у жовтих краватках із символікою УБА та виданнями творів Кобзаря у різних форматах. У руках вони тримали е-читанки, мобільні телефони та друковані книжки.

Бібліотекарі декламували "Заповіт", "Садок вишневий коло хати" та інші поезії. Всі бажаючі могли долучитися до цієї події: маленькому хлопчику так сподобалося, що він прочитав декілька віршів, а туристи з Латвії спробували прочитати "Заповіт" українською мовою. Акція привернула увагу жителів та гостей міста, вони активно фотографували та знімали на відео все, що відбувалося.
Вважаю, що ідея проведення такого форуму - просто чудова і чекаю на наступний у 2014 році!Юлія Коваль, 
завідувач сектору соціокультурної діяльності 
Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. Лавреньова.

Немає коментарів:

Опублікувати коментар