четвер, 18 липня 2013 р.

«Сучасна бібліотека – активна громада. Застосовуємо інструменти адвокації»

Відбулася Літня школа молодих бібліотекарів
Регіональна Літня школа молодих бібліотекарів «Сучасна бібліотека – активна громада. Застосовуємо інструменти адвокації» проходила у с. Великі Цепцевичі з 8 по 12 липня 2013 року на базі публічно-шкільної бібліотеки. Її організатори – управління культури і туризму Рівненської облдержадміністрації, Рівненське обласне відділення Української бібліотечної асоціації, Комунальний заклад «Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека» Рівненської обласної ради, відділ культури і туризму Володимирецької райдержадміністрації, за підтримки Програми «Бібліоміст». Мета школи   актуалізація знань, набуття навичок та отримання відомостей про інноваційний бібліотечний досвід молодими бібліотекарями через застосування проблемно-цільових методів навчання для подальшого використання у бібліотечній практиці.

У роботі Школи взяли участь сільські бібліотекарі   представники 15-ти централізованих бібліотечних систем з усієї області. Відкриття відбулося за участю начальника відділу культури і туризму Володимирцької районної державної адміністрації В.М. Пінчук, голови Великоцепцевицької сільської ради С.С. Козярця, директора Володимирецької централізованої бібліотечної системи І.І. Курач. В рамках Школи, учасники взяли участь у теоретичних заняттях, присвячених стратегічному плануванню бібліотек, проектній діяльності, розвитку електронного урядування, організації сучасного бібліотечного простору. Практичні заняття – «Польові дослідження» були спрямовані на здобуття молодими бібліотекарями практичних навичок в роботі з різними віковими категоріями місцевої громади. Проводилось також заходи для різних категорій громади. Для молоді – квест «Великі перегони у Великих Цепцевичах» і вело-фотополювання з презентацією виставки світлин «Світ навколо мене»; для молодих мам – консультативно-практичне заняття «Маленькі хитрощі для молодої мами: інформація від бібліотеки, вправи від сімейного лікаря». Для приватних підприємців, депутатів сільської ради, соціальних працівників, пенсіонерів було проведено бліц-тренінг «Електронне урядування: вчимося грамотно відстоювати свої права». З метою збереження історичної пам’яті громади було здійснено відеозаписи «Історія села з уст очевидців», «Коровайні традиції села: майстер-клас»; організовано збір матеріалів для фотовиставки «Без права на забуття», присвяченої односельчанам-учасникам бойових дій. Щодня на найменших відвідувачів бібліотеки та їх родичів чекала «Казкова галявина», де їх розважали театралізацією казок, читанням вголос, майстер-класами з орігамі та квілінгу. Велику аудиторію зібрав конкурс «Мій дідусь – найкращий казкар», що був цікавим як маленьким відвідувачам, так і їх батькам. На завершення Школи було організовано гала-концерт «Парад зірок», присвячений запрошеним на захід відомим односельцям, які прославили свою малу батьківщину в Україні та світі. Дійство супроводжувала мультимедійна презентація «Школа молодих бібліотекарів. Фотозвіт». Концерт спланували і провели учасники Школи за підтримки творчих колективів села, спеціаліста районного будинку культури. Зал був прикрашений інсталяцією «Книжковий сад», виготовленою руками підлітків під керівництвом учасників Школи, а також вище згадуваними фотовиставками та виставками дитячих робіт. Бібліотеці та місцевій громаді учасники Школи подарували добірку книг сучасних українських авторів.
На завершення молоді бібліотекарі отримали сертифікати про участь у Літній Школі.
Як підсумок: молоді спеціалісти отримали теоретичні знання для  стратегічного розвитку і впровадження інновацій у діяльність бібліотек, власного професійного зростання та набули практичних навиків ініціювання громади для підтримки бібліотеки. Для мешканців та гостей с. Великі Цепцевичі організовано одинадцять заходів і створено два відеозаписи краєзнавчого змісту.
Про перебіг подій Школи щоденно виставлялась інформація та фотозвіт на методичному блозі Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки «Libr.net», сайті Володимирецької централізованої системи публічно-шкільних бібліотек та у соціальних мережах («В Контакте» та «Facebook»).
З метою інформування громади про підтримку бібліотек органами влади, розвиток бібліотечної галузі району, діяльність бібліотеки с. Великі Цепцевичі підготовлена інформація для районної газети «Володимирецький вісник».

Бібліотекарі Рівненської ОУНБ

Немає коментарів:

Опублікувати коментар