четвер, 6 червня 2013 р.

«Бібліотекар» - це звучить гордо!

Активісти Ради молодих бібліотечних лідерів
після чергового засідання
Хто сказав, що бібліотекар – це жінка в літах, у довгій спідниці та з величезними окулярами на носі? Залишимо стереотипи осторонь. Ця професія вимагає інновацій, і саме молодь може змінити ставлення до давнього, але від цього не менш цікавого фаху – бібліотекаря. Молодь у бібліотечній справі вже не ноу-хау. Про таких активних молодих бібліотекарів м.Миколаєва наша розповідь.
Бібліотечна молодь Миколаєва об’єдналась ще в 2008 році. Саме тоді при Миколаївській обласній бібліотечній асоціації було створено Раду молодих бібліотечних лідерів, що об’єднує молодих працівників різних систем і відомств міста та області. Окресленню напрямків роботи об'єднання молодих бібліотекарів міста сприяла участь у відеоконференції «Чи легко бути молодим ... бібліотекарем?», яка проходила в рамках Міжнародного конгресу «Сучасна молодь у сучасній бібліотеці» (2009 р.). У відеоконференції брали участь представники Російської державної бібліотеки для молоді (м. Москва, Росія), Карагандинської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Ж. Бектурова (Казахстан), Державної бібліотеки України для юнацтва (м. Київ).

Тренінгове заняття по методиці Люше
Миколаївська команда була представлена бібліотекарями практично усіх бібліотек міста. Не залишилися осторонь і навчальні заклади, які готують бібліотечних фахівців – Миколаївський факультет Київського Національного університету культури і мистецтв та Коледж культури і мистецтв. У межах діяльності Ради молодих бібліотечних лідерів протягом останніх п’яти років діють декілька проектів «Письменник в бібліотеці», «Практикум кар’єриста», «Школа бібліотечного журналіста».
На досягнутому не зупинились.
На початку 2013 року презентовано новий проект «Успішна професія».
Фото на згадку про зустріч
з миколаївськими поетами
Олексієм Торховим та
Надією Агафоновою
Розповісти є про що, адже в нашому місті є особи, які надали професії «бібліотекар» нового значення, проявили свої творчі, літературні чи організаторські здібності, їх імена стали свого роду брендом успішності та новаторства в бібліотечному середовищі. Це – Костянтин Картузов, який став заступником директора науково-педагогічної бібліотеки в 25 років, Олексій Зимін – методист цієї бібліотеки, веде молодіжний літературний клуб «Alternative» та блог клубу. «Блог молодых библиотекарей» веде бібліотекар обласної бібліотеки для юнацтва Олена Плакун.
Поділитися набутим досвідом, в тому числі творчими здобутками мали можливість і представники старшого покоління бібліотекарів нашого міста. В рамках проекту «Успішна професія» пройшов творчий вечір директора Миколаївської обласної бібліотеки для юнацтва – Ткаченко Наталії Вікторівни. Цікаво було послухати про творчу сторінку життя цієї талановитої жінки. Яскраво й образно був розкритий світ її поезії. Найбільший емоційний відгук викликали пісні, створені на вірші поетеси. Молодим бібліотекарям цікаво було не лише познайомитись з творчою особистістю Наталії Вікторівни, а й дізнатися про її успіх на теренах бібліотечної справи.
Під час відеоконференції
«Чи легко бути молодим ... бібліотекарем?»
Члени Ради активно беруть участь у конкурсах, які оголошує Українська бібліотечна асоціація. Для прикладу можна назвати участь у роботі Літньої школи молодих бібліотекарів «Ідеї для адвокації – говорить і показує бібліомолодь!», що проходила з 6 по 11 серпня 2012 р. у с. Буша Ямпільського району Вінницької області, в якій брала участь бібліотекар Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В. Лягіна Наталя Щука.
В рамках діяльності Ради проводяться і свої конкурси. В 2013 р. було проголошено конкурс віртуальних презентацій «Миколаївський літературний вернісаж».
У скарбничку добрих справ Ради молодих бібліотекарів можна внести співпрацю з Радою ветеранів бібліотечної праці, яка також діє при Миколаївській бібліотечній асоціації.
Молодь Миколаєва обмінюється досвідом з іншими бібліотеками України, бере участь у форумах молодих бібліотекарів Луганщини, які проводяться Луганською обласною бібліотекою для юнацтва.
Заняття Школи бібліотечного журналіста
веде заступник директора
науково-педагогічної бібліотеки
Картузов Костянтин Миколаєвич
Заходи, які проводяться в рамках діяльності Ради молодих бібліотечних лідерів спрямовані перш за все на формування команди активістів, людей, не байдужих до своєї справи. У дружньому колі відбувається неформальне спілкування професіоналів різних бібліотек міста, що сприяє обміну досвідом, підвищенню рівня майстерності, формуванню команди однодумців.
Молодий та перспективний бібліотечний працівник – це не лише данина моді, цього вимагає наш час. Звичайно, говорити про те, що бібліотекар – це не тільки професія, але й стан душі, буде зайвим, адже так вже склалося роками, що ця професія вимагає творчого підходу та неординарності мислення.
В планах Ради молодих бібліотечних лідерів ще багато цікавих ідей, але головне – бажання та прагнення до змін на краще.
Детальну інформацію ви зможете дізнатися на сторінках «Рада молодих бібліотечних лідерів» у соціальних мережах Вконтакте, Одноклассники та Facebook.

Матеріали підготовлено Шамрай-Яблонською Наталією Анатоліївною, членом правління, координатором Ради молодих бібліотечних лідерів  МОБА

Немає коментарів:

Опублікувати коментар