понеділок, 8 квітня 2013 р.

Стильний бібліотекар

У бібліотечному середовищі, як і в будь-якому іншому, зустрічають по одягу. У якій сфері б не працювала організація, перед користувачами, клієнтами, партнерами – завжди повинно бути обличчя організації, яке задає настрій співпраці.
Поняття «імідж» бібліотекаря, яке в перекладі з англійської означає «створення образу», безпосередньо пов'язаний з виконанням професійних обов'язків і складається з зовнішнього вигляду, мови, манери поведінки, вміння спілкуватися. Від того, яке враження справляє бібліотекар на оточуючих, багато в чому залежить і роль бібліотеки у суспільстві.
У більшості складається маса стереотипів про те, як повинна одягатися людина будь-якої професії. Хтось вважає, що одяг не зробить професіоналом, не додасть розуму, а позитивні враження від зовнішнього вигляду можуть розвіятися через кілька хвилин після спілкування із співробітником, який не знає своєї справи.

 Але основні правила, яким має слідувати співробітник, що працює у бібліотеці, який приділяє особливу увагу зовнішньому вигляду, все-таки повинні існувати.
Жіночність, яскравість, індивідуальність, модність дуже важлива для більшості жінок. Стереотип образу сірої миші, яка нічим не виділяється із натовпу, з волоссям, прибраним в пучок, вкрай бентежить бібліотечних модниць. Саме правильно підібраний гардероб і аксесуари, допомагають завжди залишатися модною і привабливою.
Зрозуміло, що хочеться виглядати модно, але в робочі години доводиться забути про моду в широкому сенсі даного слова.
Не потрібно забувати, що дрес-код завжди був актуальним. Нехай відношення до ділового образу у бібліотеці більш лояльне і не вимагає примусового регламенту, але основних правил в одязі все-таки потрібно дотримуватися. Недоречні яскраві, «крикучі» кольори, напівпрозорі тканини і відверті сукні. Але й протилежна крайність – мішкуваті светри, рвані джинси та спортивні штані можуть завдати шкоди бібліотечному іміджу – їх краще приберегти для неформальної обстановки.
Якщо Ви вважаєте, що ваші професійні якості та досвід самі зроблять свою справу, і не звертаєте на зовнішній вигляд належної уваги, хочу повідомити Вам, що дослідження давно показали, що жінки, які на роботі виглядають ефектно і приділяють стилю велику частку уваги, є потенційними кандидатами на підвищення.
У всьому світі стандартом робочого одягу (як для чоловіків, та і для жінок) є костюм. Це унікальна позиція етикету, у якої немає національних особливостей.
Але подивіться – чи не виглядаєте Ви в ньому понуро і одноманітно? Діловий – не означає нудний.
Звичайно потрібно підібрати свій власний «бібліотечний» стиль одягу, який буде відповідати Вам, Вашій посаді і місцю роботи. Але завжди пам’ятайте про чотири моменти на які звертають особливу увагу відвідувачі, користувачі, партнери: обличчя, зачіска, макіяж, одяг. Адже бездоганний зовнішній вигляд є невід'ємною частиною успіху.
У наш час глянцеві журнали, спеціалізовані видання, книги, колекції одягу дизайнерів, інтернет-портали розповідають нам про моду.
Отже, пропоную кілька сетів-пропозицій, як можна одягнутись стильно на роботу:

 Лариса Біла (Вінницька ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва)

6 коментарів:

 1. "Але й протилежна крайність – мішкуваті светри, рвані джинси та спортивні штані можуть завдати шкоди бібліотечному іміджу – їх краще приберегти для неформальної обстановки"...

  Приходится работать в неформальной обстановке, но именно так я зачастую прихожу на работу)))
  А вообще согласна с автором статьи, о том, что библиотекарь должен быть стильным, ярким, и по-своему особенным.

  ВідповістиВидалити
 2. Направду одяг залежить від роботи: обслуговувати читачів і бути ведучим заходу - то одне, тут стильні комплекти, запропоновані Ларисою, якраз "в точку". А обезпилювати фонди в книгосховищі і налагоджувати компи - то інше, тут і джинси зі светриком знадобляться, еге ж? :)

  ВідповістиВидалити
 3. Чудова ідея!
  Запрошую розвинути її разом. Така собі дошка візуалізації БібліоБьюті http://pinterest.com/ukrlib/бібліобьюті/

  ВідповістиВидалити
 4. развивая тему: http://librarianwardrobe.com/

  ВідповістиВидалити
 5. Библиотекарь должен (просто обязан!!!) быть на высоте. Потому что своим внешним видом мы поддерживаем, просто питаем общественное мнение о серых мышах и белых молях. мы даже сами себя так называем (используюя в конкурсах и мероприятиях), от чего становится грустно.
  А удивлять стилем - это намного интереснее, разрушать стереотипы. И иметь на работе несколько видов обуви (от похода к начальству, участия в конференциях, на обслуживании в конце концов, до путешествий по фондам и таскания новых поступлений), аксессуаров на разные случаи, порой нескольких в день - это должно войти уже в привычку!!!

  ВідповістиВидалити
 6. На эти туфельки и сумочки - явно не хватит зарплаты бибитекаря.. А так я б не против иметь подобные комплекты на все случаи жизни ))

  ВідповістиВидалити