понеділок, 11 березня 2013 р.

Конференція у Славсько-2013

26 лютого – 1 березня 2013 р. проходила Всеукраїнська науково-практична конференція "Сучасна інформаційно-бібліотечна освіта: нові вимоги". Організована Українською бібліотечною асоціацією (УБА) та Національною академією керівних кадрів культури і мистецтв, за фінансової підтримки програми "Бібліоміст" і IREX, конференція проходила у смт. Славське, Львівської обл. Вже втретє бібліотечні фахівці з усіх регіонів України збираються задля обговорення нових тенденцій та напрацювань у напрямку безперервної освіти, зокрема проведення тренінгів. Конференція складалась з 5 сесій, у межах яких проходили паралельні заходи – діяли секції. Директори бібліотек, координатори та тренери Регіональних тренінгових центрів (РТЦ) ділились своїм позитивним досвідом, висловлювали свої думки стосовно подальшого розвитку центрів. У конференції взяв участь запрошений гість з Білорусії – Олег Анатолійович Барма, аспірант Білоруського державного університету культури і мистецтв. Своїми доповідями він доводив необхідність і переваги використання PR і Інтернет-реклами у бібліотеках.

У межах конференції пройшли й засідання секцій УБА. На засіданні секції УБА з адвокації обговорювався план діяльності секції на поточний рік. Одним з головних пунктів дискусії стало проведення літніх шкіл адвокації. У минулому році, в якості пілотного проекту, працювала Перша Всеукраїнська літня школа адвокації для молодих бібліотекарів. Цьогоріч шкіл буде дві, вікові критерії зняті. Одну з літніх шкіл організовуватиме та проводитиме Молодіжна секція УБА.
Відбулось також засідання Молодіжної секції УБА. Дане засідання було першим, що проводиться у реальному, а не віртуальному середовищі. На засіданні розглядались питання, що були визначені на останній онлайн-конференції. Серед питань – окреслення основних напрямків роботи секції, заходів УБА у 2013 р. до яких будуть долучатись члени секції, фінансова стабільність та інші організаційні моменти. Члени Молодіжної секції УБА зосередили свою увагу також на розробці планів стосовно дорученого проведення літньої школи. Вже відомо, що школа, яку будуть організовувати молоді члени секції, проходитиме на Івано-Франківщині, а школярі першої школи працюватимуть тренерами у другій. Учасники відбиратимуться на конкурсній основі (умова єдина для обох шкіл). Необхідним елементом діяльності відкритої громадської організації, Молодіжної секції УБА, є широке інформування громади про свою діяльність. Тому чи не найголовнішім питанням засідання була організація своєчасного представлення інформації про роботу та плани секції у Інтернет-середовищі (зокрема на сайті секції і сторінці у Фейсбук) та, по можливості, у ЗМІ.
У ході роботи конференції "Сучасна інформаційно-бібліотечна освіта: нові вимоги" здійснювався не тільки обмін досвідом та обговорення, але передбачалося й створення навчальних фільмів за модулями, що викладаються у РТЦ. Було сформовано шість груп, які створили шість навчальних відеоуроки за 5 модулями. Ці, так названі, «екзотичні фрукти» демонструвались у останній день роботи конференції.
На закінчення конференції, під час дружньої вечері, щасливі і стомлені учасники обмінювались враженнями та сподіваннями на зустріч у наступному році.
Такий собі «фотозвіт» роботи конференції можна переглянути на сторінці «Славське-2013» у мережі Фейсбук. Приєднуйтесь!

Антоніна Тіщенко, 
редактор сайту "Молодіжна секція Української Бібліотечної Асоціації"

Немає коментарів:

Опублікувати коментар